Akcesoria meblowe a organizacja przestrzeni

Kobiety często narzekają, że nie mają się w co ubrać, choć w rzeczywistości ich garderoba pęka w szwach. Być może część z nich faktycznie ma mało ubrań, ale w przypadku innych to kwestia organizacji przestrzeni. Jak ją udoskonalić?

Akcesoria meblowe pozwalają nam na organizację przestrzeni w naszym domu lub mieszkaniu

uchwyty meblowePrzydadzą nam się akcesoria meblowe. Do garderoby możemy użyć wygodnych i tanich szuflad koszowych, czyli szuflad zrobionych z metalowych pręcików. Są one idealnie to przechowywania bielizny i skarpetek oraz innych małych rzeczy, które mogą się pognieść. Do ubrań, które muszą wisieć dobrze jest kupić dodatkowe drążki, dzięki którym zyskamy więcej powierzchni na wieszaki. Do butów przydadzą się nam metalowe stojaki, na których stawiamy buty. Już nie musimy ich upychać w kartonach, tylko wygodnie postawić, tak by wszystkie nasz pary były widoczne. Skoro nawet płyty meblowe możemy sobie wybrać, to tym bardziej uchwyty meblowe. Dzięki temu możemy dopasować naszą garderobę do indywidualnych potrzeb. Firmy oferujące cięcie płyt meblowych potrafią wyczarować cuda, co powoduje, że nasza garderoba może mieć dowolną wielkość i kształt, tyle wieszaków i przegródek ile chcemy i ile nam potrzeba. Akcesoria meblowe to nie tylko organizacja ubrań. Z powodzeniem możemy je stosować np. w kuchni do organizacji sztućców czy sprzętów kuchennych.

Jak wiadomo przechowywanie mikserów, blenderów czy tosterów w ich oryginalnych opakowaniach jest niewygodne, a jeśli sprzęt nie jest często używany, to nie ma sensu go trzymać na wierzchu, żeby się kurzył. Pojemniki i przegródki utrzymają naszą przestrzeń kuchenną w należytym ładzie.