Antykwariat i numizmatyka

Mój dziadek od zawsze interesował się numizmatyką, czyli kolekcjonowaniem monet. Miał ich całkiem sporą kolekcję. Zainteresował tym mojego ojca, który ten próbował zainteresować mnie, jednak nic z tego nie wyszło.

Zakupy w antykwariacie

antykwariatJednak jak widziałam coś ciekawego z tej dziedziny to informowała o tym mojego ojca i dziadka. Jako że się na tym za dobrze nie znam, to często nie było to nic interesującego, ale udało mi się czasem załatwić parę ładnych monet. Ostatnio usłyszałam, ze w Łodzi otworzył się nietypowy antykwariat. Sprzedawali tam nie tylko takie rzeczy jak książki, czy obrazki zabytkowe, ale również kasety magnetofonowe, stare sprzęty elektroniczne, czy właśnie monety, które mnie interesowały. Postanowiłam tam zajrzeć. Na początku widziałam przede wszystkim płyty winylowe, ale potem zobaczyłam to co mnie interesowało. było tam całkiem sporo starych monet. Jak już mówiłam nie do końca się na tym znałam, jednak wiedziałam monety z jakiego okresu przede wszystkim interesowały mojego dziadka i ojca. Poprosiłam o odłożenie jednej monety, żeby mogli to sobie sami zobaczyć. Sprzedawca nie był tym zachwycony, bo ktoś może być chętny na tę konkretną monetę, ale jakoś się zgodził. Okazało się, ze jest to coś czego moja rodzina poszukiwała. Udało mi się znaleźć coś idealnego dla nich.

Bardzo się cieszyłam z tego powodu. Nadal numizmatyka mnie nie pasjonuje, nie jest to ciekawe, ale teraz przynajmniej wiem gdzie powinnam się udawać, żeby znaleźć coś interesującego. Dobrze jest znać takie miejsca w Łodzi.