Automatyczny słupek do parkingu

Miejsca parkingowe przy bloku często zajmowane były przez osoby nieupoważnione, mimo iż przynależały do konkretnych osób i były oznakowane odpowiednio. Mimo wielu różnych prób, nie udało nam się do końca owego problemu wyeliminować, dlatego też w końcu zdecydowaliśmy się na zainstalowanie zabezpieczeń do przestrzeni parkingowych.

Zdalnie sterowane blokady miejsca parkingowego

słupek parkingowy na pilotaKażde miejsce parkingowe miało zostać wyposażone w blokadę, uniemożliwiającą wjazd na jego teren przez pojazd nieupoważniony do parkowania na nim. Blokadą miał zostać słupek parkingowy na pilota, wysuwany z podłoża na żądanie kierowcy posiadającego pilot sterowniczy. Owe słupki nie należą do najbardziej masywnych blokad, aczkolwiek doskonale zapobiegają możliwości nieupoważnionego zajęcia miejsca. Są one zazwyczaj montowane w podłożu, i po aktywacji pilota wysuwają się na wysokość około siedemdziesięciu centymetrów. Można również dostać słupki składane, które wymagają mniej pracy przy ich montażu, i nie są wysuwane a podnoszone, podobnie jak najprostsze blokady parkingowe, aczkolwiek należą do równie skutecznych metod na odgrodzenie przestrzeni parkingowej. Same słupki malowane są w standardowym kolorze ostrzegawczym, i mają odblaskowe pasy, dzięki którym słupki są doskonale widoczne także w nocy. Słupki wymagają co prawda podłączenia do sieci elektrycznej, aczkolwiek nie jest to dużym problemem, zwłaszcza na parkingu osiedlowym, gdzie dostęp do sieci jest bardzo łatwy.

W sprzedaży można również dostać słupki przeznaczone do miejsc parkingowych na samochody ciężarowe. Od standardowych wariantów różnią się one wysokością, gdyż jeden słupek sięga na wysokość przeszło półtorej metra, i jest znacznie masywniejszy i większy niż standardowe słupki do parkingów samochodów osobowych.