Badanie wykrywające kłamstwa

 

Nie sądziłam, że to kiedyś się stanie, a jednak – jeden z moich pracowników mnie okradł. Okradł własną firmę. Nie wiedziałam jednak konkretnie kto, nikt nie wiedział. Nie mogłam jednak pozwolić, by tak po prostu uszło to temu człowiekowi płazem, by poczuł się bezkarny. Musiałam sięgnąć po odpowiednie środki. 

Badanie prawdziwości zeznania dla firm

wariograf badanieDowiedziałam się o badaniu wariograficznym i najpierw tylko przewróciłam na to oczami. Oczywiście, że kojarzyłam urządzenie służące do wykrywania kłamstw z wszelkich filmów czy seriali, najczęściej popularnych, lecących w telewizji. Właśnie dlatego nie mogłam postawić w jednym zdaniu słów wariograf badanie i rzetelna skuteczność. Nie byłabym jednak sobą, gdybym pozwoliła rządzić sobą zabobonom – poczytałam i zrozumiałam, że byłam w wielkim błędzie. Obecne wariografy są w pełni cyfrową maszyną, właściwie są laptopem, do którego kabelków podłącza się badanego. Są zatem technologicznie bardzo rozwinięte i będą w stanie wyłapać nawet pojedyncze, mocniejsze bicie serca. By taki wariograf obsłużyć, też nie można być byle kim – nie tylko potrzeba studiów z psychologii lub pokrewnych tej dziedzinie, ale i trzeba zrobić odpowiedni kurs, który nie dość, że do tanich nie należy, to jeszcze szalenie trudno go zdać. Zatem obecne badania wariografem to zupełnie nie to samo, co na starych filmach. To naprawdę badania czysto naukowe, do których podchodzi się z precyzją i profesjonalizmem. Powierzyłam zatem honor mojej firmy badaniu wariografem i nie zawiodłam się.

Wykryto złodzieja, mógł on odpowiedzieć za swoje czyny. Poluźniło to też bardzo napiętą przez całą sytuację atmosferę w firmie i zapobiegło wszelkim plotkom na temat niewinnych pracowników. Moja historia okazała się mieć happy end i mogę być za niego wdzięczna jedynie urządzeniu do wykrywania kłamstw. 

Warto dowiedzieć się więcej o możliwościach takiego badania na: https://bez-klamstw.pl/