Boże Narodzenie i sklep ogrodniczy

Boże Narodzenie to szczególny okres w naszym roku. Wtedy to wszyscy zajmują się gotowaniem, lepieniem pierogów, ubraniem choinki, i spędzaniu czasu z rodziną. Ja również należę do tych osób, które uwielbiają święta. Ostatnio w szkółce w której pracuję zaczęliśmy myśleć nad tym, czy by nie przygotować jakiejś specjalnej oferty na Boże Narodzenie.

Sklep ogrodniczy nie zawsze musi być zamknięty zimą

sklep ogrodniczyWiadomo, że zima to martwy okres i nic się nie sadzi. Nawet kwiaty cięte słabo się sprzedają. Wtedy też sklep ogrodniczy w Białymstoku jest zamykany i otwierany dopiero gdzie w okolicach marca, kiedy to zaczynają się wiosenne porządku w ogrodzie, i można sadzić pierwsze, wczesne rośliny. W międzyczasie takie centrum ogrodnicze na siebie nie zarabia, a trzeba przecież utrzymać budynek, ogrzać go w zimie, żeby nie niszczał. Trzeba było znaleźć sposób, żeby jakoś zniwelować takie koszty. Pomyśleliśmy, że może zająć się sprzedażą czegoś innego. Drzewka owocowe się nie nadają, ale może jakieś iglaki? Na pewno będą się do tego nadawać. Przecież wiele osób preferuje żywe choinki, a nie sztuczne, a do tego, jeszcze mamy różne wianki do dekoracji stołu, czy tym podobne rzeczy. Postanowiliśmy zaryzykować. Dzięki temu nasza szkółka drzew i krzewów mogą pracować również w zimie. To było dobre rozwiązanie. Dzięki temu zaczęliśmy sprzedawać choinki i inne okolicznościowe dodatki.

Dzięki temu nasza szkółka krzewów ozdobnych mogła sobie o wiele lepiej radzić. Sprzedaż idzie nam świetnie i już mamy zamówienia na wszystkie żywe drzewka choinkowe, jakie zasadziliśmy,. To była naprawdę dobra inwestycja i w przyszłym roku an pewno to powtórzymy.