Cena wynajmu samochodu zależy od jego klasy

Czy zastanawialiście się kiedyś od czego zależą ceny wynajmu aut w wypożyczalniach? Jest kilka czynników, które mają na nie wpływ. Najważniejsza jest oczywiście klasa pojazdu. Im wyższa tym droższy wynajem. Najtańsze do wynajęcia są małe miejskie samochody określane mianem segmentu A. Najwięcej trzeba zapłacić za limuzyny i samochody sportowe.

Atrakcyjne ceny najmu samochodów na lotniskach

wynajem auta w katowicach na lotniskuNa wysokość cen wpływ mają jeszcze inne czynniki. O ile określone klasy pojazdu wpływają na cenę bezpośrednio, o tyle są czynniki, które na ceny mają pośredni wpływ. Do takich czynników należą: lokalizacja wypożyczalni, konkurencja na rynku lokalnym czy chociażby wiek i stan oferowanych pojazdów. Jeśli chodzi o lokalizację i konkurencyjność to wydawać by się mogło, że najwyższe ceny znajdziemy na lotniskach. Tymczasem cały paradoks polega na tym, że wynajem auta w Katowicach na lotnisku jest o wiele tańszy niż wynajem auta w wypożyczalniach zlokalizowanych w miastach śląskiej aglomeracji. A wszystko dlatego, że na katowickim lotnisku jest bardzo duża konkurencja – chociaż to przecież tylko lotnisko. Do tego jeszcze dochodzi fakt, że o klientów przylatujących do Katowic rywalizują jeszcze wypożyczalnie mieszczące się w pobliżu portu lotniczego. i to wszystko ma ogromny wpływ na ceny, które na tym lotnisku są naprawdę mocno atrakcyjne i bardzo konkurencyjne. A korzystają na tym pasażerowie przylatujący do tego miasta.

Pod względem cen, jakie trzeba zapłacić za wynajęcie samochodu, katowickie lotnisko jest naprawdę wyjątkowe. W tym porcie lotniczym wypożyczalnie oferują samochody we wszystkich segmentach i w najlepszych cenach. Z oferty wypożyczalni mogą skorzystać zarówno podróżni jak i mieszkańcy okolicznych miast. A duża konkurencja w tej branży ma na nią jak najlepszy wpływ.