Co nas motywuje?

Każdy z nas co innego uważa za motywację do działania. Dla jednych najskuteczniejszym bodźcem prowadzącym do zmiany swojego życia jest zdrowa rywalizacja z innymi, która nie pozwala przestać, bo przecież inni ciągle się nie poddali. Inni stawiają sobie w życiu konkretny cel, do którego chcą dążyć za wszelką cenę, ponieważ mają pewność, że jego osiągniecie przyniesie im wiele szczęścia.

Zdrowe diety nas motywują

dietaDotyczy to wszystkiego, także walki o szczupła sylwetkę. W czasach, kiedy z okładki każdej gazety patrzą na nas piękne, zgrabne kobiety, z długimi, szczupłymi nogami, jędrnymi pośladkami bez śladu cellulitu oraz brzuchem z delikatnie zarysowanymi mięśniami, nie sposób nie ulec wszechogarniającej nas modzie na bycie szczupłym. Jak to osiągnąć? Wszystko zależy od poziomu determinacji danej osoby. Niektórzy z nas rozwieszają sobie w pokoju zdjęcia gwiazd, do których wyglądu chcieliby dążyć. Gdzieniegdzie wiszą również przeróżne motywujące do walki hasła, a lodówka zazwyczaj ozdobiona jest wieloma uwagami dotyczącymi zdrowego stylu życia. Najczęściej wyszukiwanym przez nas w internecie hasłem są zdrowe diety i za wszelką cenę staramy się jeść jak najbardziej zdrowo. Gdy przychodzi chwila załamania (a ponieważ wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, to nie ma na świecie osoby, która by ich nie doświadczyła), wystarczy usiąść we własnym pokoju z kubkiem gorącej herbaty i rozejrzeć się po wszystkich zdjęciach i hasłach, motywujących do tego, aby wytrwać w swoich postanowieniach. Niekiedy jednak nawet najskuteczniejsza dieta musi zostać przerwana przez imieniny babci czy też wesele. Należy wtedy skorzystać z możliwości i nie odmawiać sobie słodkości – to na pewno poprawi nam humor. Niektórych w odchudzaniu motywuje rywalizacja.

Jeżeli należymy do takich ludzi, warto zapisać się do różnych grup, w których porównujemy swoje osiągnięcia. Jeżeli w naszym otoczeniu znajduje się również osoba, która chce zrzucić zbędne kilogramy, warto zaproponować jej wspólne zakupienie karnetu na siłownię, co na pewno wspomoże naszą walkę o szczupłą sylwetkę.