Co powinien posiadać prywatny dom seniora?

Na naszej mapie miasta Bydgoszcz zaczynają pojawiać się nowe domy seniora. W końcu ktoś się musi zajmować osobami starszymi, a takie ośrodki są bardzo przydane, nie tylko w sytuacjach ekstremalnych, gdzie nikt nie może się zajmować emerytem.

Prywatny dom seniora musi mieć odpowiednie wyposażenie

prywatny dom senioraSą dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Skoro prywatny dom seniora jest taki potrzebny, to co też powinien posiadać taki ośrodek? Jakie powinien mieć wyposażenie? Jakie osoby zatrudniać i na jaki wymiar godzin? Przede wszystkim dom seniora powinien być dostosowany do potrzeb osób starszych, które tez często są niepełnosprawne lub przewlekle chore. Zatem powinny być niskie podejścia, brak wysokich schodów, podjazd dla wózków inwalidzkich, winda, jeśli dom seniora ma piętra, nie tylko parter, dużo poręczy, żeby w razie zasłabnięcia osoba starsza miała się czego złapać. Oczywiście wszystkie pokoju powinny być w pełni wyposażone. Poza tym, łazienka powinna być również dostosowana tak bardzo, żeby opieka nad osobami starszymi była łatwiejsza. Przydają się dodatkowe poręcze, siedziska do mycia, czy obniżone umywalki i lustra. W kuchni będę pracować kucharze i kucharki, więc nie trzeba dostosowywać tam pomieszczenia, a jedynie menu. Powinno uwzględniać potrzeby zdrowotne i dietetyczne osób starszych. Najlepsze są posiłki lekkie, unikajmy ciężkostrawnych. Jednak wyposażenie to nie wszystko. Potrzebna jest także ekipa sprawująca opiekę nad osobami starszymi.

Powinni to być wykwalifikowani pracownicy, potrzebne są również pielęgniarki do podawania leków, oraz lekarze, jednak oni nie muszą być oni zatrudniani na stałe, a jedynie być w kontakcie z prywatnym domem seniora. Poza tym, przyda się osoba z prawem jazdy, by można było dowieźć do lekarza podopiecznego.