Co powinniśmy wiedzieć idąc do psychologa?

Depresja to choroba cywilizacyjna naszych czasów. Coraz więcej osób odwiedza gabinety psychologiczne i korzysta z pomocy terapeuty. Psycholog to osoba, która ma nam pomóc duchowo stanąć na nogi. Sprawić, byśmy popatrzyli z dystansu na swoje problemy. Spojrzenie na te same sprawy od innej strony pozwala często zupełnie zmienić nastawienie.

Dobry psycholog powinien budzić zaufanie

gabinet psychologiczny w KrakowieCzyli powinien posiadać charyzmę. Powinien sprawić, że uwierzymy w to, co mówi, zaufamy mu i będziemy stosować się do jego zaleceń. Psychologia sama w sobie to tylko nauka teoretyczna. Ma wiele słusznych zaleceń, ale by z nich korzystać, należy w nie uwierzyć. Bez tego pozostaną tylko teorią, na którą machniemy ręką. Nie jest łatwo znaleźć dobry gabinet psychologiczny w Krakowie. Psychologów jest dużo, ale tylko nieliczni z nich będą potrafili nam pomóc. Nie chcemy bowiem spotkać profesora, który nam tylko ładnie wszystko wytłumaczy, jak gdybyśmy siedzieli na wykładzie. Chcemy, by wczuł się w nasze problemy, potraktował je z szacunkiem i zrozumieniem, a dopiero potem zajął się ich analizą i doradzaniem nam, co mamy zrobić. Nie jest łatwo zmieć nastawienie, ale dobry psycholog to potrafi, i to zaledwie po kilku wizytach. Trudniej jest zmienić siebie. Terapia psychologiczna będzie wtedy skuteczna, gdy weźmiemy sobie ją do serca i zostanie z nami na lata.

Praca psychologa nie jest wcale prosta, bo każdy człowiek jest inny. Kosztuje jednak również sporo, a skoro wydajemy nasze ciężko zarobione pieniądze, chcemy by zajął się nami prawdziwy specjalista. Warto korzystać zatem z usług tylko zaufanych psychologów, o których słyszeliśmy, bądź czytaliśmy coś dobrego. Można również wziąć pod uwagę doświadczenie i kwalifikacje psychologa, do którego chcemy się udać. Najważniejsze jednak, byśmy byli w stanie mu zaufać.