Co zwiedzić w Krakowie a parking przy lotnisku balice

Coraz więcej osób przekonuje się, że krajowe loty samolotowe są bardzo wygodne. Wielość dobrze skomunikowanych lotnisk sprawia, że taka podróż jest szybka i komfortowa. Wielu podróżnych wybiera Kraków jako swoje miejsce wypoczynku.

Parking przy lotnisku balice jest bardzo duży

parking przy lotniskuLotnisko balice parking jest dobrze skomunikowane z centrum. Szynobusy tuż przy wyjściu, taksówki na parking balice sprawiają, że każdy bez problemu dotrze do centrum miasta. Parking przy lotnisku balice jest co prawda ogromny, ale bez problemu znajdziemy przystanki komunikacji publicznej. Jeśli nie lubimy latać, możemy wybrać inne środki transportu, jak autobusy, pociągi czy samochód. Kraków jest jednym z największych węzłów kolejowych, więc z każdego zakątka Polski na pewno się do niego dostaniemy. Ponadto, dworzec główny znajduje się w samym sercu miasta, więc nie musimy się martwić o dalszy transport w jego obrębie. Co zrobić kiedy już dotrzemy do miasta? Po dotarciu do hotelu i rozpakowaniu swoich rzeczy pora wyruszyć na wycieczkę. Zazwyczaj pierwszym przystankiem jest Zamek Królewski na Wawelu. Dawna siedziba królów sama w sobie jest warta obejrzenia, a zgromadzone tam zbiory czynią go jeszcze atrakcyjniejszym. Zielona okolica i bliskość Wisły sprawia, że to idealne miejsce na wypoczynek. Drugim przystankiem jest Stare Miasto, a na nim Sukiennice w których kupimy krakowskie pamiątki, Kościół Mariacki i sam rynek główny na którym usłyszymy hejnał mariacki. Niedaleko znajduje się także Barbakan. Poza architektura warto wybrać się do jednego z licznych muzeów. Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, czy najnowsze Muzeum Tadeusza Kantora Cricoteka na pewno zadowolą wszystkich zwiedzających zainteresowanych sztuką.

Natomiast festiwale jak Coke Live Music Festival, Festiwal Kultury Żydowskiej, Krakowski Festiwal Filmowy czy Jarmark Świętojański będą idealnym dopełnieniem naszej wycieczki do Krakowa.