Części rozrzutnika obornika

Dlaczego praktycznie każdego roku szczególnie w okresie jesiennym możemy obserwować przyczepy z obornikiem poruszająca się po polach? Przede wszystkim ze względu na to, że to specyficzna substancja jest tam potrzebna po to, aby skutecznie poprawiać jakość gleby. Rozrzutniki do obornika nie są jednak zwyczajnymi przyczepami i warto zauważać istotne różnice.

Kwestia pojemności rozrzutników do obornika

rozrzutnik do obornika cenyNie zawsze większa pojemność jest konieczna, ale szczególnie rolnicy pracujący na dużych polach lubią się decydować właśnie na takie egzemplarze. W ten sposób można zdecydowanie zmniejszyć koszty całej operacji związanej z rozrzucanie obornika. Tym bardziej że napęd potrzebny do funkcjonowania istotnych elementów takich jak noże i obracające się z dużymi prędkościami wał pochodzi bezpośrednio z ciągnika. Nawet przy dużym rozrzutniku nie potrzebujemy już teraz ogromnych ciągników ze względu na dobrze dopasowane koła umożliwiające nam zresztą załadowanie czegoś takiego większą ilością tego naturalnego nawozu. Jeżeli chodzi o rozrzutnik do obornika ceny, będą zróżnicowane. Są bowiem zależne w dużej mierze od zastosowanych materiałów, gdyż producent najczęściej decyduje się na wykorzystanie blachy, na której nie będzie widać nawet po latach śladów korozji. Noże mają odpowiednie kształty tak, aby mogły skutecznie, jak odcinać różne kawałki tego obornika, który następnie może być wyrzucany na naprawdę imponująca odległość do tyłu.

Przyglądając się rozrzutnikom obornika, zauważymy, że od standardowej przyczepy różnią się również obecnością specjalnie przygotowanych podajników. To właśnie one stopniowo transportują obornik do tyłu i sprawiają, że proces rozrzucania może odbywać się bez naszego bezpośredniego udziału, bo wystarczy wszystko nadzorować z kabiny.