Czy papier można stosować do produkcji mebli?

W ostatnim czasie zmieniła się definicja mebli wysokiej jakości. Nie określa się już ten sposób mebli wykonanych w całości z drewna, gdyż takie meble mają zdecydowanie więcej wad niż zalet. Przede wszystkim są bardzo ciężkie imało odporne na upuszczenie lub obicia.

Wypełnienia z papieru, a produkcja mebli

wypełnienia papieroweAby osiągnąć odpowiednią lekkość, a jednocześnie odporność mebli, nie zaleca się już wykonywania ich jedynie z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Bardo popularnym rozwiązaniem są tak zwane wypełnienia papierowe do mebli. Trzeba jednak podkreślić, że wykorzystanie papieru do mebli ogranicza się jedynie do ich warstw wewnętrznych. Jego zewnętrzną, wierzchnią warstwę w dalszym ciągu stanowi wysokogatunkowe drewno, często dodatkowo polakierowane, najczęściej w postaci płyt. Zmieniła się jednak warstwa stanowiąca ich wypełnienia – zamiast płyt wykonanych z drewna lub materiałów podobnych stosuje się wypełnienia wykonane z papieru o określonej strukturze. Ma on charakterystyczną formę plastra miodu a jego zastosowanie realnie przekłada się na znacznie zmniejszoną wagę danego mebla. Puste komórki w tej strukturze wypełnia w naturalny sposób powietrze, co nie tylko przekłada się na lekkość danego mela, ale stanowi świetną amortyzację dla energii wytworzonej w przypadku uderzenia w mebel lub jego upuszczenia. Cały mebel jest zaś zazwyczaj o polowe mniejszy w porównaniu do podobnych rodzajów tych produktów wyprodukowanych kilka lat temu. Widać więc wyraźnie, że papier jest doskonałym rozwiązaniem na wyprodukowanie mebla odpowiednio lekkiego, a jednocześnie – niezwykle wytrzymałego.

Papier stanowi doskonałe rozwiązanie podczas produkcji mebli, które dzięki niemu są bardziej funkcjonalne i praktyczne. Co ciekawe żadne inne surowce, takie jak tworzywa sztuczne czy guma, nie sprawdzają się równie dobrze podczas produkcji mebli, jak właśnie papier.