Czym charakteryzują się rolety rzymskie?

Osłony okienne mają chronić wnętrza przed słońcem, a wieczorem zapewniać mrok, który pomoże nam wypocząć. Taki dodatek może również pełnić rolę dekoracyjną. Dlatego rolety powinny wpisywać się w wystrój całego wnętrza. Inne osłony sprawdzą się do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym, a inne we wnętrzach rustykalnych czy nowoczesnych. Znakomitą ozdobą, która idealnie wpisze się w wystrój nowoczesny oraz klasyczny będą rolety rzymskie. Ich cechą charakterystyczną jest wyjątkowo dekoracyjny, efektowny charakter. Okna, ozdobione tego typu roletami, będą więc przyciągać wzrok i staną się centralnym punktem całej aranżacji.

Rolety Wrocław

Rzymskie osłony okienne niewiele mają wspólnego z klasycznymi roletami wolnowiszącymi, które przytwierdza się do ściany lub sufitu. Są o wiele bardziej eleganckie niż nieco nudne żaluzje aluminiowe w białym kolorze. Wykonane są one z tkaniny. Tkanina ułożona jest w plisy. Taka roleta nie zwija się tak, jak tradycyjne osłony okienne. Grube plisy materiału, po podciągnięciu, pięknie ułożą się w górnej części okna i stworzą w ten sposób efektowną dekorację. Gdy zaś tkaninę rozwiniemy (rolety Wrocław posiadają łańcuszki, które wystarczy pociągnąć), osłoni ona całą szybę przed słońcem i będą widoczne piękne plisy. rolety Wrocław
Tego typu osłony są swoistym połączeniem tradycyjnych, grubych kotar z nowoczesnymi roletami. Powinny więc przypaść do gustu miłośnikom klasycznej stylistyki w urządzaniu wnętrz, którym rolety dzień noc wydają się zbyt proste.
Dużym plusem tego typu osłon jest także bogata kolorystyka i wiele faktur do wyboru. Tradycyjne żaluzje nie pozwolą nam eksperymentować z wzorami. Osłony rzymskie są zaś dostępne w różnych odcieniach. Kolor oraz deseń rolet powinniśmy dobrać stosownie do aranżacji. W salonie urządzonym w stylu klasycznym pięknie będą prezentować się ciemne rolety. W nowoczesnych wnętrzach w stylu minimalistycznym, możemy zaś wybrać jaśniejsze odcienie, które niejako wtopią się w tło. W prosto, klasycznie urządzonych pomieszczeniach możemy zaś zaryzykować z czerwieniami czy odcieniami żółtego – takie tkaniny staną się mocniejszym punktem stonowanej aranżacji.