Czym jest ścieżka akrobatyczna?

Amatorzy gimnastyki i ćwiczeń akrobatycznych z pewnością wiedzą czym jest powietrzna ścieżka akrobatyczna. Ma ona wiele zalet, które sprawiają, że jest to jedna z lepszych ścieżek, którą mogą stosować zarówno amatorzy jak i profesjonalni akrobaci. Można używać jej we własnym domu czy na sali gimnastycznej.

Inne zalety ścieżki akrobatycznej

ścieżka akrobatyczna air trackWyżej wspomniana ścieżka ścieżka akrobatyczna Air track to świetny wybór dla wszystkich gimnastyków z kilku powodów. Po pierwsze, i bardzo ważne dla wielu, jest łatwa do rozłożenia i niezwykle lekka. Po drugie, łatwo się pompuje i jeszcze łatwiej wypompowuje z niej powietrze. Dodatkowo, jest na tyle miękka, że pomaga zapobiegać wszelkim urazom i niweluje ból związany z upadkiem. Jej właściwości i odpowiednie ciśnienie sprawia, że świetnie sprawdza się przy różnego rodzaju skokach. Co więcej, napompowana raz, spokojnie wytrzyma kilka godzin bez konieczności robienia tego ponownie (akurat na kilkugodzinny trening). Jej grubość po nadmuchaniu osiąga rozmiar 30 centymetrów, natomiast jej szerokość to zazwyczaj dwa lub niemal trzy metry. Jeśli chodzi o długość, znajdziemy różne rodzaje, najkrótsze mają po 6 lub 8 metrów, a najdłuższe nawet 15 metrów. Taką ścieżkę pompuje się nieco ponad minutę, w zależności od szerokości, do tego celu przyda nam się specjalna pompka. Kupując tego rodzaju ścieżkę, w zestawie dostaniemy również torbę służącą do jej transportowania.

Oczywiście ścieżka akrobatyczna jest stosowana nie tylko przez akrobatów, sięgają po nią również nauczyciele szkolni podczas lekcji wychowania fizycznego a także instruktorzy uczący figur gimnastycznych podczas kursów tanecznych. Ma ona wiele zastosowań i w wielu celach jest wykorzystywana, a cena jest stosunkowo niska i często są promocje.