Czym zwalczać pluskwy?

Jeśli decydujemy się na zakupienie mieszkania w starszej kamienicy lub też w bloku powstałym kilkadziesiąt lat temu to powinniśmy dokładnie sprawdzić czy aby przypadkiem w takim lokalu nie ma problemu z pluskwami czy innymi owadami. Okazuje się często tak, że owady ukrywają się przed domownikami, a w czasie nocy wychodzą na żer. Warto znać dostępne techniki pozwalające na ich zwalczanie.

Efektywne zwalczanie pluskiew

usuwanie pluskiew krakówNajbardziej znienawidzonymi owadami, które można spotkać w domach są pluskwy oraz prusaki. Te drugie często określane są również inną nazwą – karaluchy. Zarówno jeden jak i drugi gatunek owadów może wzbudzać w nas zniesmaczenie jeśli insekty te występują w naszych domach czy też w wynajmowanych przez nas lokalach. W czasie dnia te insekty najczęściej przesiadują w miejscach zacienionych oraz wilgotnych. Wychodzą one na żer dopiero po zmierzchu. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest profesjonalne usuwanie pluskiew Kraków jest jednym z tych miast, w którym można z łatwością natknąć się na sprawdzone i polecane firmy zajmujące się takimi usługami. Pluskwy i prusaki najłatwiej zwalcza się przy użyciu ozonu. Metoda związana z jego stosowaniem nazywana jest ozonowaniem lub też zamgławianiem. Ozon to gaz, który jest trujący dla insektów nawet wtedy gdy jego stężenie jest bardzo małe. Natomiast dla ludzi jest on szkodliwy w przypadku dużego stężenia.

Na dzień dzisiejszy z pluskwami w mieszkaniach ma problem bardzo dużo osób. Trzeba jednak zauważyć, że dzięki nowoczesnym technikom można skutecznie się problemu pozbyć. Ozonowanie daje póki co najlepsze oraz najszybsze efekty. Zdarza się czasami też tak, że z jakiegoś powodu powinno się powtórzyć zabieg ozonowania by mieć pewność, że z mieszkania usunięto wszystkie osobniki.