Dieta bezglutenowa – gdzie szukać zdrowych produktów?

Produkty bezglutenowe są obecnie jednymi z najczęściej poszukiwanych produktów. Jest to związane z tym, że wiele osób decyduje się na ich używanie oraz zastąpienie nimi standardowych produktów używanych do tej pory. Ma to związek z wieloma czynnikami – przede wszystkim alergią i celiaką.

Produkty bezglutenowe – gdzie ich szukać i jaka jest ich cena?

zdrowe produkty bezglutenowe - cenaCoraz więcej słyszy się o diecie bezglutenowej. Bez względu na to czy niektórzy traktują ją jako modę czy kaprys niektórych osób – nietolerancja glukozy to bardzo częste zjawisko, które niestety dotyczy coraz większej ilości osób, które do tej pory bagatelizowało większość dolegliwości i objawów i nie wiązało ich z nietolerancją glutenu. Obecnie produkty bezglutenowe są coraz szerzej i łatwiej dostępne. Można je spotkać nie tylko w sklepach ze zdrową żywnością, ale również w marketach, jak i osiedlowych sklepikach. Jeśli chodzi o zdrowe produkty bezglutenowe – cena ich jeszcze do niedawna bywała bardzo wysoka. Na szczęście wraz ze wzrostem popularności takich produktów i zwiększeniem zapotrzebowania konsumentów na nie, ceny również się nieco obniżyły. Obecnie można je znaleźć w wielu bardzo ciekawych promocjach i rabatach, które można chociażby uzyskać posługując się kartą stałego klienta. Dobrą alternatywną dla standardowych zakupów w sklepach stacjonarnych są zakupy internetowe – w dużej części to właśnie tam można znaleźć wiele zdrowych produktów nie zawierających w sobie glutenu i to w dodatku w bardzo konkurencyjnej cenie.

Warto pamiętać, że oprócz chwytliwego hasła „bez glutenu” na produkcie należy również sprawdzić skład produktu oraz to, czy rzeczywiście nie zawiera tego alergenu. Pozwoli to uniknąć ewentualnych pomyłek i dodatkowo wielu przykrych dolegliwości zdrowotnych.