DJ – kto to jest?

Wiele osób myli wodzireja z djem. Dj nie spełnia jednak wszystkich funkcji jakie prowadzi wodzirej, nawet dj na wesele który jest moim znajomym i mieszka w Gdańsku nie uważa się za wodzireja.

Dj nie załatwi wszystkiego

djGłównym jednak jego zadaniem, jest spełnienie marzenia młodej pary o udanej zabawie podczas wesela, a dj w tym pomoże. W jego trakcie zajmuje się tym, aby goście dobrze się bawili. Zaprasza gości do tańca, do wszystkiego podchodzi oczywiście z klasą, sam bierze czynny udział we wszystkich zabawach. Wesela prowadzone przez wodzireja obfitują w liczne rozrywki i zabawy. Jaki powinien być dobry wodzirej? Musi mieć wysoką kulturę osobistą, do zabawy podchodzić z entuzjazmem, odrobiną szaleństwa ale i taktem. Jednak dobry wodzirej to nie pajac, nie ośmiesza siebie czy gości weselnych. Musi umieć mieć wyczucie, kiedy to goście dobrze się bawią staje z boku, po to aby wdać się w wir zabawy i podtrzymać ogień, gdy tylko zacznie gasnąć. Jednak praca wodzireja, to nie tylko wesela. Tworzą oni również nowe choreografie, prowadzą szkolenia taneczne, czy też animacyjne. Jeżeli zaś chodzi o historię wodzirejstwa rozwinęła się ona w Europie w XVIII wieku, kiedy to tańcząc ludzie zbierali się w duże grupy i tworzyli przeróżne figury.

Osobiście pracowałem z wodzirejami na terenie trójmiasta jako dj. Uważam że robią kawał dobrej pracy, bez nich wesele nie byłoby takie samo. To właśnie oni napędzają całą zabawę i podrywają tych nieśmiałych do zabawy.