Dobry terminal płatniczy

Na polskim rynku działa kilku czołowych producentów urządzeń fiskalnych, którzy dostarczają swoje produkty niemalże do wszystkich przedsiębiorców działających w branży handlowej i usługowej. Ponadto oferują też terminale płatnicze.

Sposób działania terminali płatniczych

terminale eservice bez abonamentuKasa i drukarka fiskalna służy przede wszystkim do rejestrowania sprzedaży w formie gotówkowej. Natomiast terminale płatnicze mogą przyjmować i rozliczać sprzedaż bezgotówkową, która może być połączoną z kasą lub też nie. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilkanaście modeli terminali płatniczych, które dzielą się na stacjonarne ze stałym źródłem zasilania oraz mobilne urządzenia z wbudowanymi bateriami. Kiedyś trzeba było kupić terminal płatniczy, aby można było z niego korzystać, a dziś można go wynająć albo nawet dostać za darmo. Terminale Eservice bez abonamentu można otrzymać w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Jest to ogólnopolski program, który ma na celu promowanie transakcji bezgotówkowych, które są znacznie wygodniejsze niż płacenie gotówką. Terminale mobilne są idealne do prowadzenia restauracji, baru, salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego, ponieważ mogą działać bez konieczności ładowania nawet przez kilka dni. Model Eservice posiada wydajną baterię pozwalającą na wykonanie do dwustu transakcji, jest poręczny i lekki, a także bardzo prosty w obsłudze. Dzięki dotykowemu ekranowi bez problemu wybierze się pożądaną kwotę zapłaty oraz jej formę. Terminal przyjmuje wszelkie rodzaje kart płatniczych.

Płatność za pośrednictwem terminala płatniczego może być ściśle powiązana z kasą fiskalną, ale również może się odbywać niezależnie. Dodatkowo wszystkie prowadzone na nim transakcje są zapisywane w pamięci, dzięki czemu nie trzeba wykonywać papierowych wydruków.