Doskonały pessar dla kobiety

Wiele kobiet ma problemy z nietrzymaniem moczu albo w odpowiedni sposób musi się przygotować do zabiegu. W związku z tym polecane są pessary mające perforacje. Dzięki temu produktowi znacznie poprawi się komfort życia kobiety, a przy tym organizm zostanie odpowiednio przygotowany do różnych operacji ginekologicznych.

Odpowiednie pessar dla każdej kobiety

pessar kostkowy perforowanyObecnie na rynku ginekologicznym znajdziemy wiele produktów, dzięki którym kobieta poczuje się bardziej komfortowo. Jednym z bardziej popularny jest pessar kostkowy perforowany, czyli produkt służący izolowaniu macicy, poprawianiu krążenia tkanek, a także przy występujących dodatkowo wpukleniach innych narządów. W związku z tym lekarze ginekolodzy polecają pessary w ramach terapii przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu bądź opadaniu organów dna miednicy. Stosuje się je również u kobiet ciężarnych, które mają zwiększone ryzyko wczesnego porodu albo poronienia. Nie można też zapomnieć, iż krążki te zalecane są również przed niektórymi operacjami. Warto zaznaczyć, iż kobieta może sama wkładać i wyciągać produkt z pomocą sznurka zaczepianego na specjalnym guziku. Duże otwory zapewniają drenaż, a więc nie musimy obawiać się, iż jest to niehigieniczne, ponieważ powietrze odpowiednio przepływa. Nie musimy też obawiać się uwierania produktu, ponieważ jest od wyprodukowany ze specjalnego materiału tak, aby dopasowywał się idealnie do pochwy użytkowniczki.

Korzystanie z pessarów staje się coraz bardziej normalnym wyborem w przypadku nietrzymania moczu, a także przed zabiegami ginekologicznymi bądź w trakcie ciąży. Produkt ten daje kobiecie nadzwyczajny wzrost komfortu życia, gdyż nie musi się ona obawiać upławów czy innych nieprzyjemnych rzeczy. Warto zwrócić uwagę na te krążki dopochwowe.