Duży materac do spania

Któż z  nas nie lubi spać. To chwila odpoczynku i relaksu dla naszego ciała i umysłu. Jednak aby taka była, to miejsce w jakim będziemy leżeć, musi być wygodne, bo na podłodze się nie wyśpimy. Do wyboru mamy materac piankowy, lateksowy, sprężynowy, wodny, a nawet pompowany.

Z czego jest wykonany materac?

materace 150x200Podłoże, na którym będziemy spędzać osiem godzin podczas snu, musi być dopasowane do naszej wagi i wzrostu. Jeżeli mamy jakieś alergie, albo problemy z kręgosłupem, czy ze stawami, to także trzeba to wziąć pod uwagę dokonując wyboru. Materace 150×200 pasują do większości łóżek dwuosobowych, ale dostaniemy także większe modele o wymiarze dwieście na dwieście centymetrów. Wypełnienie materaca jest bardzo ważne, bo wpływa na komfort spania. Do wyboru mamy materace piankowe, z systemem sprężyn, nylonowe, czy maty kokosowe. Każdy rodzaj ma trochę inne właściwości. Piankowe są dostępne z poliuretanu, wysokoelastycznej pianki HR, termoelastycznej, czy lateksowej. Nylonowe materace tworzą maleńkie cząsteczki, które są ściśle ze sobą połączone, tworząc średnio elastyczną powierzchnię. Modele sprężynowe są najpowszechniejsze, ponieważ od zawsze były dostępne i ludzie się do nich przyzwyczaili. Lateksowe są wykonane aż w dwudziestu procentach z naturalnego mleczka kauczukowego, które charakteryzuje się wysoką elastycznością. Kokosowe maty doskonale absorbują wilgoć i dają odpowiednią twardość podłoża. Materace do łóżek o szerokości minimum sto pięćdziesiąt centymetrów, powinny mieć wysoki stan.

Cena materaca zależy od producenta, modelu, materiału z jakiego jest wykonany, oraz jaką długa posiada gwarancję. Nie należy się kierować marką, ponieważ czasem nie idzie ona w parze z jakością. Wybrany model najlepiej sprawdzić w sklepie jak się zachowuje pod naszym ciężarem.