E-sklep, a platformy aukcyjne

W ostatnim dziesięcioleciu mogliśmy obserwować prawdziwy boom rynku e-commerce na świecie i w Polsce. Nowych sprzedawców powstało naprawdę mnóstwo, ponieważ na miejsce upadających firm natychmiast pojawiały się kolejne.

E-sklepy mają ciągle poważą konkurencją – platformy aukcyjne

sklepy magnetoSklep internetowy najczęściej nie może bazować jedynie na produktach sprzedanych bezpośrednio za pośrednictwem swojej własnej witryny, choć oczywiście to ten sposób sprzedaży jest preferowany. Konieczna jest jednak współpraca na poziomie rozwiązań technologicznych z portalami aukcyjnymi. W Polsce będzie to oczywiście przede wszystkim Allegro. Zatem czy najwięksi gracze na rynku udostępniają technologię pozwalające na sprzężenie sklepu z systemem Allegro? Na pewno sklepy internetowe Prestashop możemy odhaczyć na tej liście. Prestashop, jako hoster około dwustu pięćdziesięciu tysięcy sklepów, jak firma twierdzi na swojej stronie, nie mógłby sobie pozwolić na nieudostępnienie rozwiązań współpracujących z największymi portalami aukcyjnymi. Również sklepy Magento udostępniają pluginy do integracji z systemami Allegro. Jest to dziś obowiązkowe rozwiązanie, ponieważ praktycznie każdy sklep internetowy większość swojego obrotu zawdzięcza aukcjom na Allegro. Informatycy w Prestashop są tego w pełni świadomi. Informatycy w Magento również.

Jeżeli dopiero zastanawiacie się nad wyborem hostera, sprawdźcie przede wszystkim możliwości integracji z portalami aukcyjnymi. Jeżeli takie nie znajdą się w ofercie, powinniście bardzo się zdziwić i dalej szukać dobrego usługodawcy.

Artykuł napisany dzięki uprzejmości:

Sklepy internetowe