Echosonda wędkarska Baofeng

Echosonda wędkarska to urządzenie, które pozwala na precyzyjne zlokalizowanie ławicy ryb na podstawie echa, które odbija się od ciał stałych (w tym i od organizmów) i wraca w określonym przedziale czasowym. Idąc dalej – pozwala ona także na dokładną analizę głębokości danego zbiornika, która generuje jego profil.

Echosonda wędkarska firmy Baofeng jest echosondą bardzo dobrej jakości.

wędkarstwoNajczęściej wybieraną sondą dla wędkarzy jest ta, która oferuje sześćdziesięciostopniową szerokość wiązki, która pozwala na precyzyjne wykonanie pomiaru i uwzględnienie tego, czy dno jest miękkie czy twarde, jakie znajdują się przeszkody fizyczne – zatopione urządzenia, wraki, atrakcje dla nurków, a także jakie są tam rośliny. Firmą, którą z reguły polecają jest Baofeng. Co ważne, niektóre modele są wyposażone w moduł GPS, który jest wysoce wskazany, jeżeli wędkuje się bardzo często w zupełnie różnych lokalizacjach, szczególnie jeśli używamy łodzi wyposażonej w silnik elektryczny do łodzi, który jak wiadomo, znacznie zwiększa jej prędkość pokonywania odległości i znacznie skraca czas tego działania. GPS pozwala na precyzyjne odnalezienie tego miejsca połowu, które jest na szczycie listy zainteresowań. Dzięki temu modułowi niezależnie od panujących warunków pogodowych, czy to mgła czy deszcz czy też późna pora roku, która powoduje, że szybko robi się ciemno, można precyzyjnie wyznaczyć trasę do konkretnego łowiska przy jednoczesnym ominięciu wszelkich przeszkód takich jak mielizny, czy wspomniane wcześniej wraki, co z kolei jest swoistym gwarantem bezpieczeństwa.
Samo kupno takiego urządzenia jak echosonda wędkarska wiąże się z poniesieniem nakładu finansowego, jednak fakt tego, że wędkarz jest bezpieczny jest warty wszelkich środków, które mu to zapewnią. Warto też dokładnie zapoznać się z dodatkowymi usługami, które oferują serwisy wędkarskie, a które pozwolą na jeszcze większy komfort podczas wędkowania.