Efekty psychoterapii

Dla wielu osób zmagających się z różnorakimi problemami, konsultacje psychologiczne złożone z cyklu kilku spotkań to za mało, aby mogli się z nimi uporać. Konsultacje powinny wówczas stanowić punkt wyjścia dla długotrwałej terapii, która odkryje źródło problemów i pomoże znaleźć sposób na radzenie sobie z nimi teraz i w przyszłości.

Jakie efekty daje psychoterapia?

Psycholog, leczenie nerwicyGabinet terapeuty powinien zastąpić gabinet psychologiczny, kiedy problemy w życiu codziennym poważnie utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają normalne, codzienne funkcjonowanie. Ma to miejsce w przypadku takich chorób jak depresja i nerwica, których objawy mają ogromny wpływ na codzienne życie. Są nimi na przykład bezsenność, apatia, brak chęci do życia i działania, obsesje, ataki paniki w stresujących sytuacjach, unikanie za wszelka cenę konfliktów i trudności. Psychoterapia w Krakowie zasługuje na szczególne uznanie na polu leczenia depresji i nerwicy ze względu na grono znakomitych terapeutów, otwartych na pomoc pacjentom, nieustannie podnoszących swoje kwalifikacje oraz szczycących się dużą liczbą sukcesów w trudnych przypadkach. Choć zwykle leczenie depresji kraków oraz leczenie nerwicy wymagają wielu miesięcy lub nawet lat pracy z terapeutą, to ich długofalowe skutki są lepsze niż leczenie farmakologiczne. Leki wpływają głównie na objawy obu tych chorób, pomagają w zasypianiu, stanach lękowych i poprawiają nastrój. Nie są jednak w stanie zastąpić kontaktu z drugim człowiekiem i leczniczego wpływu rozmowy, w której można szczerze porozmawiać o swoich problemach, głęboko zepchniętych lękach i złych wspomnieniach, które kładą się cieniem na całe późniejsze życie. Z tego powodu psychoterapia zawsze powinna stanowić uzupełnienie leków.

Pomaga bowiem nie tylko w zrozumieniu przyczyn, ale także uczy jak sobie z nimi radzić, wpływa na sposób myślenia i odbierania świata, reagowania na zdarzenia, buduje poczucie własnej wartości, niezbędne w stawianiu czoła nowym wyzwaniom.