Ekogroszek a kominek

Ta zima była dla mnie wyjątkowo nieprzyjemna. Nie znoszę kiedy jest zimno, zawsze w domu mam przynajmniej dwadzieścia dwa stopnie na plusie, a i tak czasem siadam sobie przy kominku lub pod kocem z gorącą herbatą.

Ekogroszek świetnie się sprawdza

ekogroszekKominek bardzo mi się przydaje, bo to dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniu. Tej zimy jednak nie pomyślałam o tym, żeby zrobić większe zapasy drewna kominkowego, a zima była bardzo mroźna i już całe zużyłam. Miałam za to eko groszek workowany do pieca. Pomyślałam więc że może ekogroszek nada się do mojego kominka. W końcu zaczęłam czytać instrukcję kominka, jednak nic na niej nie było na temat używania czegoś innego w kominku niż drewno, zatem śląski ekogroszek chyba się nadaje. Postanowiłam więc spróbować i wrzuciłam trochę ekogroszku do kominka. Zaczął się nawet palić, ale dym był tak duszący, że zaraz musiałam go wygasić. Później musiałam wywietrzyć cały pokój i sprawdzić przewody, ale na szczęście nic się nie zapchało, bo w porę zareagowałam. Inaczej może i cały kominek nadawałby się do wymiany, ale na szczęście udało mi się uniknąć tragedii. Więcej niż nie używałam ekogroszku do kominka, przez co było mi zimno, ale nic nie mogłam zrobić. Drewna już nie miałam, a ekogroszek się nie nadawał. Posprzątałam cały kominek, umyłam jego szybę, wyrzuciłam popiół, żeby nic się tam nie dostało z tego ekogroszku.

Cena jego jest korzystna, więc szkoda, ze nie mogę się nim dodatkowo ogrzać. No cóż, muszę jakoś przetrwać ten chłodniejszy okres albo czekać aż mrozy trochę zelżeją, i nie potrzebne będzie dodatkowe ogrzewanie. Miejmy nadzieję, ze idą cieplejsze dni.

Polecam stronę http://energoret.pl/energoret-ekogroszek/