Estetyka wiszących żyrandoli

 

Na pewno każdy z nas kojarzy przynajmniej jeden film, w którym – prezentując jakieś konkretne pomieszczenie – kamera robi zbliżenie na kryształowy żyrandol, połyskujący w promieniach słońca. Wielu z nas, oglądając tego typu ujęcia, marzy o posiadaniu żyrandola w klasycznym stylu, który będzie budził zachwyt naszych gości i stanie się naszym powodem do dumy.

Wybór klasycznego żyrandola

żyrandole klasyczneJeśli chodzi o żyrandole klasyczne, dostępne są one dla nas w przynajmniej dwóch, podstawowych wersjach związanych z wyglądem tego typu żyrandola. Jedna ze znanych nam powszechnie wersji, to oczywiście żyrandole, swoją konstrukcją kojarzące się nam, ze wspomnianymi już, kryształowymi żyrandolami filmowymi. Wśród tych otwartych konstrukcji, wyróżnić można ramiona, które ozdobione mogą zostać akrylowymi ozdobami przypominającymi kryształy, albo skierowanymi ku górze lampionami. Wśród żyrandoli tego typu znaleźć możemy bardziej i mniej tradycyjne formy, dzięki czemu bez większego problemu powinniśmy znaleźć żyrandol dopasowany do stylistyki danego pomieszczenia. Drugą wersją podstawową żyrandoli klasycznych są te, które ze względu na swoją konstrukcję, charakteryzują się obowiązkową obecnością lampionów zabezpieczających żarówkę. Lampiony w tym przypadku skierowane są ku dołowi, pozwalając na lepsze rozświetlenie punktowe pomieszczenia. Jednocześnie żyrandole z osłonami skierowanymi ku dołowi cechują się bardzo tradycyjnym wyglądem, znanym nam z rodzinnych domów.

Odpowiednio dobrane do pomieszczenia żyrandole, mogą pomóc nam podkreślić styl całego pomieszczenia, ale też dać wszystkim sygnał w temacie naszych upodobań. Jeśli wybierzemy żyrandol bazujący na mocno tradycyjnym wyglądzie, gdzie dominujące są klosze i patyna, niewątpliwie będzie to przejaw swojego rodzaju tradycyjności.