Etykieta na produkcie – czy potrzebna?

Zakupy większość ludzi robi praktycznie codziennie. Odwiedzamy sklepy spożywcze, przemysłowe, budowlane… Ciągle powstają też nowe galerie handlowe i będą powstawać kolejne, wystarczy wybrać się do jednej z nich w weekend i już wiemy o co chodzi i skąd wynika taka potrzeba. Ale ta mnogość sklepów nam konsumentom wychodzi raczej na dobre. Więcej sklepów to większa konkurencja, większa konkurencja to lepsze ceny i bardziej kuszące oferty.

Etykieta formą reklamy

producent etykietW jaki sposób producenci informują o swoim produkcie? Prawie każdy produkt w sklepie jest etykietowany. To etykiety informują nas o tym co zawiera dany produkt (skład, przeznaczenie, data ważności itp.). Producent etykiet zazwyczaj ma kilka standardowych etykiet w swojej ofercie ale na specjalne zamówienie oferta jest niczym nie ograniczona. Widzimy to zresztą po sklepowych półkach. O przeróżnych promocjach, nadzwyczajnych obniżkach ceny nie informują zwyczajne czarno-białe etykiety tylko kolorowe, błyszczące o ciekawych, niekonwencjonalnych kształtach. To jest oparte na procesach psychologicznych, jak doskonale wiemy ludzie bardziej zwracają uwagę na coś nowego, błyszczącego, ciekawego. Jeśli ktoś zwróci uwagę na ciekawą etykietę to jest większe prawdopodobieństwo, że wybierze właśnie ten produkt.To są etykiety albo już całe kolorowe, albo tylko druk mają kolorowy. Możliwości zadruku takich etykiet są tez nieograniczone, można to robić na specjalnie do tego przystosowanych drukarkach do druku etykiet na rolkach lub na zwykłych drukarkach biurowych, musimy do tego dokupić tylko specjalne etykiety w formacie A4, a wzór do nich można stworzyć w najprostszym edytorze tekstów.

Etykiety doskonale mogą też sprawdzić się w domu. Możemy nimi pooklejać różnego rodzaju pojemniki w kuchni, przetwory zimowe – pomylić ogórki kiszone z konserwowymi nie jest trudno, a można tego uniknąć oklejając je odpowiednią etykietą. Również w garażu czy małym warsztacie przydomowym mogą być pomocne w segregacji różnego rodzaju śrubek i drobnych elementów.