Finansowanie zakupu mieszkania

Wraz z powiększeniem się rodziny myślimy od razu o zmianie naszego domu na większy. Mało kto chciałby mieszkać z małym dzieckiem lub dwójką w małej kawalerce, każdy marzy o kącie dla siebie. Marzenia są do spełnienia jeśli tylko mamy odpowiednią ilość pieniędzy lub zdolność kredytową, skończyły się czasy wieloletniego oczekiwania na mieszkanie, teraz można dosyć szybko stać się właścicielem mieszkania lub domku.

Mieszkanie do wynajęcia Katowice to już przeszłość

mieszkanie do wynajęcia katowiceNa rynku wtórnym nieruchomości mamy bardzo wiele ogłoszeń zawierających domy na sprzedaż czy mieszkania na sprzedaż. Rynek pierwotny często ma mieszkania tylko na zapisy. Czego oczekujemy kupując większe mieszkanie czy dom? Na pewno musi być dostosowany do naszych potrzeb, i oczywiście do naszych warunków finansowych. Kupując mieszkanie bierzemy często na niego kredyt, dlatego też nasza decyzja musi być przemyślana, kredyt zazwyczaj bierzemy na 20 lub 30 lat, nikt nie zna przyszłości i nie wie co się wydarzy, ale jeśli na chwilę obecną mamy problemy z pracą i uzyskaniem dochodów warto odłożyć marzenia do czasu kiedy będziemy mieli stabilniejszą sytuację. Kupno domu czy mieszkania ponosi za sobą wiele dodatkowych kosztów, o których musimy pamiętać i które są całkowicie odmienne niż opłaty za mieszkanie do wynajęcia Katowice. Nie płacimy tylko za nieruchomość, ale także za opłaty okołokredytowe, zaliczki lub zadatki, opłaty skarbowe i notarialne. Kupno domu to też koszta związane z dostosowaniem nieruchomości do zamieszkania jej przez naszą rodzinę, czasami wystarczy odmalowanie ścian, czasami wymianę stolarki okiennej czy drzwiowej, a czasami musimy zaplanować kilkutygodniowy remont generalny.

Jeśli chcemy wyprowadzić się na wieś niedaleko większego miasta powinniśmy zastanowić się nie tylko nad dojazdami do pracy czy szkoły, ale także dostępnością infrastruktury handlowej czy rozrywkowej. Po przeprowadzce na wieś może okazać się, że większość czasu i tak spędzamy w mieście i w pewnym momencie dojazdy mogą stać się uciążliwe. A jeśli chcemy mamy dosyć mieszkania w ciasnych mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty może warto zastanowić się nad małym domkiem z ogródkiem pod miastem, na tyle blisko aby w razie potrzeby jeździć tam komunikacją podmiejską.