Fotowoltaika – kontrowersje

Fotowoltaika to interesujący temat. Ostatnimi czasy jest to coraz częściej używaną techniką co pod względem odnawialnych źródeł energii. Ogólnie skąd nazwa taka jak odnawialne źródła energii? Już mówię.

Fotowoltaika na Śląsku ma wielu swoich zwolenników, ale i przeciwników

fotowoltaikaWęgiel, lub drewno potrzebuje bardzo dużo czasu jeśli chodzi o powrót do natury. Węgiel potrzebuje kilka milionów lat na powrót do natury. Panele fotowoltaiczne wykorzystują jednak energię słoneczna, żeby przerobić ją albo na ciepło, którym ogrzewamy wodę w naszym domu lub w naszym budynku firmy, lub też fotowoltaika na śląsku może być wykorzystana do wytworzenia energii elektrycznej. Zależy jaką technologię wykorzystamy. Naturalnie przez największe nasłonecznienie mamy najwięcej ich na śląsku. Oczywiście, nasz Śląsk najbardziej jest znany właśnie ze względu na węgiel, czyli naturalne nieodnawialne źródło energii. Panele fotowoltaiczne od kilku lat wzbudzają wiele kontrowersji, ponieważ ich montaż, nawet jeśli zaczyna się zwracać to zwraca się bardzo powoli. Dodatkowo zdarzały się przypadki, że nie dach pod naporem ciężaru, jaki dawałby nam taki panel po prostu się zarywał. Dlatego też wiele osób się boi paneli. Czy jest sens dziwić się temu? Jak na moje to nie. W końcu w chwili jakiejś awarii budowlanej lub co gorsza w chwili katastrofy budowlanej nie dość że możemy mieć problem z ubezpieczeniem, ponieważ jak doskonale wiadomo firmy ubezpieczeniowe szukają różnych haków na nas, to jeszcze nie wiadomo czy wszyscy wyjdą z tego cało i zdrowo, a to jest przecież najważniejsze, żeby czuć się w naszym domu bezpiecznie, a nie, że zastanawiamy się, czy nam coś spadnie na głowę, czy nie. Dlatego należy się dobrze zastanowić zanim zaczniemy montować fotowoltaike na naszym dachu.

Wykonajmy najpierw różne pomiary co pod względem wytrzymałości naszego dachu, a później dopiero montujmy, niech nie wychodzi nam w tym nic złego, a my żebyśmy mogli się czuć bezpiecznie tam, gdzie mieszkamy.