Fryzjer dla psa – usługi dodatkowe

W związku z rosnącą konkurencyjnością na rynku salonów dla zwierząt, coraz więcej salonów decyduje się na wprowadzanie większej ilości usług, także takich budzących spore kontrowersje. Samo strzyżenie psów to już nie wszystko, teraz liczą się bardziej wyszukane zabiegi.

Usługi jakie ma fryzjer dla psa niektórym ludziom nawet nie mieszczą się w głowie

piesNiektóre z salonów mają do dyspozycji samochód z kierową, który zabierze od nas pieska i zawiezie do salonu lub z powrotem. Dla zabieganych osób, które nie mają czasu na dojazd lub psi fryzjer nie znajduje się w ich okolicy jest to bardzo dobra oferta. Inni oferują ekscentryczne zabiegi pielęgnacyjne. Fryzjer dla psa Kraków może zająć się jego sierścią. Poza standardowym myciem, czesaniem i strzyżeniem, w ofercie możemy znaleźć także pogłębianie naturalnego koloru włosia, odżywki dla sierści, a nawet jej farbowanie. O łapki również należy zadbać. Zniszczone poduszeczki na nóżkach można zregenerować (bez względu na to jak by to miało wyglądać), a paznokietki obciąć i pomalować. Fryzjer dla psów może zaaplikować na sierść? Pyszczek? Całego psa? Maseczkę odmładzającą, usuną przebarwienia, zafundować kąpiel błotną czy wyperfumować psa (ludzkimi perfumami czy są jakieś specjalne dla psów???). Aromatyczna kąpiel z naturalnymi olejkami eterycznymi? Masaż relaksacyjny? Wyrywanie zbędnych włosków z przewodów usznych? Odżywianie włosa olejkami? Odświeżanie oddechu? Nie ma sprawy! I takie pozycje można znaleźć w cenniku psich fryzjerów. Brzmi jak szaleństwo, prawda? Dbanie o higienę psa to jedno, a malowanie mu pazurków to drugie.

Oczywiście, piesek powinien być od czasu do czasu kąpany i czesany z częstotliwością zależną od długości jego włosia i wielkości linienia. Ale takie zabiegi to już lekka przesada. Pies to nie lalka, którą można przebierać, obcinać jej włosy i stawiać w kącie do ponownego użycia. Zanim wybierzemy usługę dla naszego pupila zastanówmy się czy naprawdę jest ona konieczna.