Gustowne ozdoby na torcie

Urodziny, narodziny nowego członka rodziny, rocznica czy chrzest lub komunia są okazjami, na które przygotowywane są specjalne wypieki, desery i napoje. Na pewno nie może na nich zabraknąć wyjątkowego tortu, który będzie nawiązywać do okazji.

Czym się dekoruje torty?

ozdoby na tortKiedyś cukiernie nie prowadziły tak rozbudowanych usług jak dziś i przede wszystkim ich asortyment była dość wąski. Wtedy większość osób samodzielnie przygotowywała ciasta na takie okazje, gdyż nie było możliwości ich zamówienia. Dziś możemy mieć niemalże wszystko czego zapragniemy z asortymentu cukierni, ponieważ doświadczeniu cukiernicy wykonują indywidualne zlecenia. Możemy zamówić tort na urodziny, komunię, chrzest czy dowolną okazję ze spersonalizowanymi napisami i dekoracjami. Oczywiście w większości przypadków główną dekoracją tortu są świeczki, które nadają mu wyjątkowy charakter. Jednak to nie wszystko, gdyż dziś stosowane są często ozdoby na tort z masy cukrowej, która jest jadalna. Wyglądem i teksturą oraz cechami fizycznymi przypomina ona plastelinę, z której można tworzyć dowolne figury. Nie jest to prosta sprawa, gdyż konieczne są sprawne ręce i nieco zdolności plastycznych. Taką masą cukrową można obłożyć cały tort, tworząc na nim równomierną powierzchnie lub stworzyć dowolne, pojedyncze dekoracje w kształcie kwiatów, figur, postaci z bajki czy cyfr oraz liter. Wszystko zależy od umiejętności cukiernika. Nie mniej jednak można też samodzielnie wykonać taką masę i bawić się w tworzenie oryginalnych dekoracji.

W sklepach spożywczych można coraz częściej kupić już gotowe masy cukrowe przeznaczone do dekoracji, które mają kilka podstawowych kolorów. Jeżeli będą nam potrzebne konkretne odcienie, to wystarczy zmieszać ze sobą poszczególne kolory, aby powstał nowy kolor.