Idealna budka dla psa

U nas w sklepie w asortymencie są bardzo różnego rodzaju legowiska. Są one przeznaczone zarówno dla kotów, jak i dla psów. Mamy też klatki dla innych zwierząt. Ludzie czasami pytają, jaki rozmiar legowiska powinien mieć ich pies.

Jaki rozmiar powinna mieć budka dla psa?

budka dla psaUważamy, że to nie do nas powinno być kierowane to pytanie, bo przecież my tego psa nie widzimy. Mówię więc zawsze klientom, aby materac dla psa był na tyle duży, aby mógł się on na nim wygodnie rozłożyć. Wiadomo, ze terier miniaturka nie będzie potrzebował tak dużej przestrzeni dla siebie, jak jakiś labrador czy inny duży pies. Legowisko dla psa powinno być także dopasowane do ciężaru pieska, żeby od razu taki materac czy inna wersja legowiska się nie zgniotła za bardzo. Poprzez nacisk ciała pies ma wpływ na to, jak dany przedmiot będzie po jakimś czasie wyglądał. Podobnie jest, kiedy chce się mieć coś takiego jak budka dla psa. Nie może być ona ani za mała, ani za duża, bo po prostu zwierzak nie będzie w niej chciał przebywać, jeśli będzie mu za ciasno. Lepiej już kupić od razu nieco większą rzecz niż później musieć się martwić, że coś trzeba wymieniać. Najlepiej mniej więcej wiedzieć, jakie wymiary ma zwierzę i wtedy można dopasować dla niego odpowiednie legowisko dla psa, klatkę dla kanarka i tak dalej.

 

Nie ograniczajmy zwierzętom za bardzo przestrzeni życiowej. Sami nie chcielibyśmy musieć się mieścić na jakimś małym łóżku. Starajmy się zawsze, aby nasz pupil miał wygodne i odpowiednio duże miejsce dla siebie. Dzięki temu będzie tam chętniej przebywał.