Instruktaż bezpieczeństwa dla pracowników

 

W każdej firmie, która zatrudnia pracowników na etacie, istnieje wymóg dotyczący przeprowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Przepisy dość często ulegają zmianie, a pracodawcy mają ustawowy obowiązek zapoznania swoich podwładnych z najnowszymi wytycznymi z zakresu BHP. W tym celu warto zorganizować cyfrowe szkolenie przypominające o zasadach BHP.

Cyfrowe szkolenia z zakresu BHP

szkolenie bhp przez internetTechnologie cyfrowe pomogły pracodawcom w organizowaniu szkoleń obowiązkowych BHP. Jest to duże ułatwienie i oszczędność. Każdy większy zakład pracy ma etatowych pracowników, specjalistów od BHP. Mniejsze firmy zwykle korzystają z zewnętrznych usługodawców. Kto może odbyć szkolenie bhp przez internet? Obecnie nie ma wymagań, by tego typu instruktaż udzielany był na spotkaniach stacjonarnych. Kursy online posiadają identyczny zakres jak ten, który prezentowany jest na stacjonarnych szkoleniach. Dodatkowym plusem szkoleń internetowych jest możliwość samodzielnego przestudiowania przepisów i zasad higieny pracy. Ta opcja pozwala pracownikowi w dowolnym czasie zalogować się do specjalnego systemu i uczestniczyć w kursie. Szkolenia z BHP dla firm i instytucji kończą się zwykle krótkim testem, który stanowi podsumowanie najważniejszych informacji. Do takich bloków tematycznych należy chociażby od niedawna bezpieczeństwo pracy zdalnej, która w związku z pandemią duża grupa pracowników świadczy zdalnie.

Przepisy jasno mówią o konieczności organizacji szkoleń BHP dla pracowników. Właściciel firmy lub zarząd instytucji państwowej przejmuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo pracy swoich podwładnych. Dlatego dobrze jest przekazać niezbędną wiedzę w prostej, nowoczesnej i przystępnej formie. Służą temu szkolenia internetowe z zakresu zasad BHP.