Izolacja termiczna konstrukcji za pomocą piany

Odpowiednia izolacja termiczna budynku zapewnia nam oszczędność energetyczną budynku. Innymi słowy w domu odpowiednio zaizolowanym ciepło ucieka wolniej zimą, a także nagrzewa się wolniej latem. Dzięki izolacji możemy także sporo zaoszczędzić na opale, co jest dużym obciążeniem finansowym w naszej strefie klimatycznej.

Szybkie wykonywanie izolacji pianką

izolacje pianąIzolacja termiczna występuje w wielu formach, tak samo jak wiele jest materiałów, które są do tego używane. Najczęściej stosuje się wełnę mineralną i styropian, które doskonale izolują termicznie budynek. Trzeba jednak pamiętać, że te materiały montuje się w budynku na etapie samej jego budowy i rzadko kiedy da się to zrobić w odpowiedni sposób na budynkach, które już są wymurowane. Dobrą alternatywą są izolacje pianą, które świetnie sprawdzają się zwłaszcza w izolacjach poddaszy. Polegają one na natryskiwaniu piany, która przypomina bardzo popularną piankę montażową. Podobnie jak ona zresztą się zachowuje, gdyż po natrysku pęcznieje i twardnieje aż do uzyskania mocnej i szczelnej warstwy. Właśnie ta szczelność to główny plus izolacji pianowych, który trudno jest uzyskać poprzez styropian i wełnę mineralną, gdzie występują szczeliny technologiczne. Kolejnym plusem jest szybkość wykonania takiej izolacji. W jej przypadku nie potrzebna jest ekipa, która przez tydzień będzie się męczyła z przyklejaniem izolacji. W przypadku piany natrysk dachu zajmuje co najwyżej kilka godzin.

Tego rodzaj izolacji staje się coraz bardziej popularny o czym świadczy coraz więcej firm, które się tym zajmuje. To świadczy o zainteresowaniu klientów, która jest kluczowa dla rozwoju każdej technologii. W końcu co z tego, że będziemy mieć doskonałą technologię, jeśli nikt nie będzie chciał jej stosować. W przypadku piany jest jednak inaczej.