Jak dobrać odpowiedni wąż do piaskowania?

Piaskownie to nic innego jak czyszczenie określonej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu odpowiednio sprężonego powietrza lub strumieniu konkretnej cieczy. Istnieją specjalne maszyny do piaskowania, które są w stanie dotrzeć nawet do tych trudno dostępnych miejsc, takich jak zakrzywienia. 

Najlepszy wąż do piaskowania

węże do piaskowaniaPrzede wszystkim należy wybrać taki produkt, który dzięki swojej wysokiej jakości będzie w stanie odpowiednio wykonać swoje zadanie. Węże do piaskowania powinno jak najlepiej poradzić sobie z zabrudzeniami na powierzchniach ceglanych, stalowych lub brukowych. Wybierając ten produkt, trzeba głównie skupić się nad tym czy posiada on wysoką odporność na ścieranie, zwłaszcza w warstwie wewnętrznej. Ważne, aby wąż nadawał się również do śrutowania i przesłania nim między innymi szkła, piasku czy korundu. Sam wąż nie powinien powodować szoków elektrostatycznych. Dlatego wybór ostateczny powinien przede wszystkim być odporny na skręcanie i zginanie podczas długotrwałej pracy. Warto również wiedzieć, że niezbędnym akcesorium do piaskarki są dysze, produkowane z materiałów odpornych na ścieranie. Stąd, podczas zakupu dyszy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej kształt wewnętrzny, długość oraz średnicę otworu. Im większa długość dyszy, tym szybsza jest prędkość wyrzucania ścierniwa. Istotny jest również materiał, z którego dysza została wykonana, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na jej ogólne działanie. Produkt ten z węglika krzemu okaże się idealnym wyborem.

Zasady działania maszyny do piaskowania działają na dość prostych zasadach. Zasilane są głównie sprężonym powietrzem o ciśnieniu do ośmiu barów. Sprzęt ten idealnie oczyszcza powierzchnię, usuwając z niej między innymi rdzę, po czym dokładnie ją ujednolica.