Jak działa filtr labiryntowy?

Aby praca w zakładzie lakierniczym, czy też warsztacie samochodowym była bezpieczna, bardzo ważna jest odpowiednia filtracja, oraz cyrkulacja powietrza. Najlepiej zadbać o nią, zakupując odpowiedniej jakości filtry. Tylko w takim wypadku można mieć pewność, że pracownicy, jak też maszyny w lakierni będą w pełni bezpieczne.

Jaki typ filtra jest najskuteczniejszy?

filtry labiryntoweMaszyny, których używa się zazwyczaj w zakładach lakierniczych, jak również w warsztatach samochodowych, są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju usterki. Mogą one nastąpić nawet na skutek dostania się do wnętrza tych maszyn, substancji zawartych w farbach, czy też lakierach. Mogą one doprowadzić do przyśpieszonego skorodowania podzespołów danej maszyny. Aby temu zapobiec, stosuje się zazwyczaj, cechujące się bardzo dużą skutecznością, filtry labiryntowe. Tego rodzaju filtry zazwyczaj okazują się być znacznie skuteczniejszymi, niż tradycyjne, dawniej używane filtry kartonowe. Wynika to z faktu, że składają się one z większej ilości warstw, a dodatkowo, otwory w danym filtrze ułożone są z jeszcze większa nieregularnością. Dzięki temu, można mieć pewność, że związki chemiczne, które przedostaną się przez jedną warstwę filtra labiryntowego, nie będą w stanie przedostać się przez wszystkie jego warstwy. Filtry labiryntowe zazwyczaj okazują się niezwykle skuteczne nawet gdy mowa jest o filtracji bardzo małych cząsteczek chemicznych. Tym samym, są one najskuteczniejszym sposobem na walkę z przedwczesna usterką maszyn w lakierniach.

Od pewnego czasu znacznie więcej uwagi przykłada się do zachowania odpowiedniego bezpieczeństwa pracowników. W tym celu, trzeba zminimalizować czynniki, które mogą negatywnie wpływać na ich zdrowie. Mowa tutaj na przykład o zanieczyszczeniach powietrza.