Jak działa rozdzielnica budowlana?

Planując remont, czy też prace wykończeniowe w budynku, trzeba zapewnić sobie odpowiednie źródło zasilania. Jest to bardzo ważne, gdyż większość sprzętów i maszyn budowlanych potrzebuje stałego dostępu do sieci elektrycznej. Należy jednocześnie pamiętać, że takie sprzęty sa bardzo podatne na zmiany napięcia w sieci.

Jaka rozdzielnicę wybrać?

rozdzielnica budowlana 400vSprzęt budowlany, jak również ten wykorzystywany do prac wykończeniowych, wymaga stałego zasilania energią elektryczną. W szczególności dotyczy to sprzętów takich jak osuszacze budowlane, czy też agregaty tynkarskie. Niestety na etapie wykończenia budynku bardzo rzadko zdarza się, by był on podłączony do sieci. W takim wypadku należy zaopatrzyć się w alternatywne źródło zasilania, takie jak na przykład rozdzielnica budowlana 400v. Urządzenie to ma bardzo wiele zalet i tą przewagę nad stosowanymi dawniej agregatami prądotwórczymi, że dodatkowo chroni urządzenia, które są do niego podłączone. Rozdzielnice sa bowiem wyposażone w szereg różnych mechanizmów, które chronią przed wystąpieniem przepiec w generowanej energii elektrycznej. Dzięki temu, urządzenia te mogą być stosowane nie tylko do zasilania sprzętu budowlanego, ale także bardzo często wykorzystuje się je także podczas różnego typu imprez plenerowych. Dlatego też rozdzielnice sa obecnie bardzo popularne i ciągle powstają nowe ich rodzaje. Różnią się one na przykład maksymalnym natężeniem generowanego prądu, co ma wpływ na to jak wiele urządzeń może być do rozdzielnicy podłączonych w tym samym momencie.

Podczas przeprowadzania remontów bardzo ważne jest, by zapewnić sobie stały i pewny dostęp do elektryczności. Wynika to z faktu, że urządzenia wykorzystywane na placu budowy sa zasilane właśnie energią elektryczną. W przypadku, gdy budynek nie został podłączony do sieci, trzeba zorganizować sobie alternatywne źródło zasilania.