Jak działają panele grzewcze i ogrzewanie na podczerwień ?

Panele grzewcze to nowa technika grzewcza. Panele te emitują fale podczerwone, które nie ogrzewają powietrza, a oddziałują dopiero na twarde materiały, a dokładnie na wszystko co jest w danym pomieszczeniu, w którym są też te panele grzewcze. 

Ogrzewanie na podczerwień sprawia, że wszystko jest cieplejsze

ogrzewanie na podczerwień Grzejniki na podczerwień mają to do siebie, że gdy wszystko nagrzeją, to meble i ściany oddają ciepło przez około od pół godziny do godziny. Panele grzewcze są dużo bardziej oszczędna wersją ogrzewania elektrycznego, ponieważ również działa to na prąd, jednak jest dużo bardziej energooszczędne, ze względu właśnie, że nagrzewają wszystko dookoła, a później to dopiero oddaje ciepło na powietrze. Ogrzewanie na podczerwień sprawia, że wszystko, co mamy w pokoju stanie się cieplejsze, trochę jakby była to wielka, dość słaba mikrofalówka, tylko nie działa na falach mikrofalowych, a podczerwonych. Czemu jest to dobre? Ponieważ powoduje to oszczędność energii, ale również przyspiesza proces nagrzewania, szczególnie, gdy my również jesteśmy w danym pomieszczeniu, ze względu na to, że w tym momencie my również staniemy się potencjalnym elementem ogrzewającym powietrze poprzez oddanie naszego ciepła. Panele grzewcze na podczerwień są interesującym, nowoczesnym tematem, na który można się skusić, jeżeli mówimy o nowoczesnym, stosunkowo niedrogim ogrzewaniu.

Jeżeli porównamy panele grzewcze z urządzeniem, jakim jest klimatyzacja, to zobaczymy, że klimatyzacja chłodzi typowo powietrze, ponieważ fizyka mówi o tym, że ciepło przechodzi do miejsca, które jest zimne (tak na przykład możemy się ogrzewać wzajemnie z innymi ludźmi), dlatego wtedy wszystko co by było możliwe ogrzewałoby i tak powietrze, nie mniej jednak niemożliwe jest, żeby za pomocą promieni podczerwonych coś schłodzić. Przynajmniej póki technika jest na takim poziomie.