Jak ładować samochód elektryczny?

Samochody hybrydowe i w pełni elektryczne są bardzo popularne, a statystyki ich sprzedaży pokazują, że jest to trend ogólnoświatowy. Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem świadomi konsumenci, podejmują decyzje kierując się altruizmem.

Czym jest słupek do ładowania?

słupki do ładowania samochodów elektrycznychPosiadanie samochodu elektrycznego wiąże się jednak nie tylko z przyjemnością, ale też z pewnymi niedogodnościami, ponieważ, jak na razie, miejsc, w których można je ładować, jest naprawdę niewiele. Oczywiście, w największych polskich miastach, nie ma z tym większego problemu, ale w miasteczkach i na wsi, stacji umożliwiających naładowanie pojazdu elektrycznego, praktycznie się nie uświadczy. Dlatego też, nie ma się czemu dziwić, że tak popularne są słupki do ładowania samochodów elektrycznych. To oczywiście nic innego, jak prywatne stacje elektryczne, które można zainstalować na swojej posesji, przed nią, bądź w jej najbliższej okolicy. Składa się ona z instalacji podziemnej doprowadzającej prąd oraz swoistego rodzaju dystrybutora pokazującego natężenie prądu oraz jego zużycie. Elementem słupka jest też kabel-wtyczka, który podpina się bezpośrednio do gniazda samochodu. Taka instalacja pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze, ponieważ, za ładowanie auta na komercyjnych stacjach, płaci się dość sporo. Co prawda nie tyle, co za benzynę, ropę lub gaz, ale, w skali roku, uzbiera się te kilkaset złotych. Natomiast ładowanie auta domową instalacją to, rocznie, koszt około stu-stu pięćdziesięciu złotych.

Ładowanie samochodu we własnym garażu lub na podjeździe, to niebywały wręcz komfort. Ponadto, spora oszczędność dla naszego portfela. Nie można też zapominać, że słupki, to instalacje niezawodne, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych.