Jak powstają nawozy granulowane

Obecnie, ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne, trudno wyobrazić sobie uprawę roślin bez nawożenia. Jeżeli chodzi o dostępne obecnie nawozy do wyboru mamy te pochodzenia naturalnego, jak i te sztuczne. Szczególnie te pierwsze cechują się coraz większą popularnością.

Zalety nawozów granulowanych

naturalny nawóz granulowanyZe względu na zmiany klimatu, coraz trudniejsze jest uprawianie roli. Dlatego też, aby uzyskać dobre plony, bardzo ważne jest nawożenie gleby, tak aby wzmocnić rośliny i uodpornić je na niekorzystne warunki atmosferyczne. Szczególnie poleca się stosowanie nawozów pochodzenia naturalnego, takich jak na przykład naturalny nawóz granulowany. Dlaczego? Gdyż są to nawozy, które łączą w sobie zalety naturalnych nawozów z wygodnym podawaniem i brakiem nieprzyjemnych zapachów. Jest to więc nawóz, który jest pozbawiony wad związanych z produkcją i aplikowaniem tradycyjnych nawozów naturalnych. Nawóz naturalny w formie granulowanej to tak naprawdę wysuszony granulek, który jest poddawany procesowi prasowania, który nadaje temu nawozowi formę niewielkich kamyczków, które wystarczy wysypać w pobliżu korzenia danej rośliny. Tam nawóz taki, pod wpływem wilgoci, pęcznieje i uwalnia wszystkie zawarte w nim cenne składniki pokarmowe do gleby. Plusem nawozu naturalnego granulowanego jest fakt, że można go stosować tak naprawdę przez większą część roku, z wyjątkiem przypadków, gdy wystąpi bardzo mroźna zima. Nawóz taki może być używany do nawożenia roślin uprawnych, a także i sadowniczych czy ozdobnych.

Nawozy naturalne cieszą się zdecydowanie większym uznaniem niż te pochodzenia sztucznego. Ich wada jest jednak trudna i nieprzyjemna aplikacja. Na szczęście nawozy naturalne są dostępne obecnie w formie wygodnych granulek, które nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów.