Jak przywieźć auto zza granicy do Polski?

W Polsce ogromną ilość samochodów osobowych sprowadza się zza granicy. Najczęściej krajami skąd przywozi się takie używane samochody osobowe są Niemcy, Francja oraz Austria. Przywiezienie takiego auta nie zawsze jest proste, a największy problem pojawia się wtedy, gdy chcemy sprowadzić uszkodzony pojazd. Wówczas konieczne jest użycie lawety, która pomoże nam przewieźć taki samochód bezpośrednio do kraju.

Profesjonalne wypożyczalnie lawet w Szczecinie

wypożyczalnia lawet szczecinMieszkańcy Szczecina często jeżdżą po takie używane lub uszkodzone samochody do sąsiednich Niemiec. W kraju tym można znaleźć świetne okazje na kupienie porządnego auta za niewielkie pieniądze. Często sprowadza się stamtąd również uszkodzone samochody osobowe, które następnie rozbiera się na części. Sprowadzenie jednak uszkodzonego samochodu do Polski nie jest proste. Jak przywieźć samochód z Niemiec do Polski? Pomóc może nam sprawdzona wypożyczalnia lawet Szczecin posiada kilka miejsc, gdzie bezproblemowo wypożyczymy taki pojazd. Laweta umożliwi nam sprawne przewiezienie takiego uszkodzonego samochodu osobowego do naszej ojczyzny. Wystarczy jedynie zgłosić się do wypożyczalni lawet i wypełnić stosowne formalności. Następnie do swojej dyspozycji dostaniemy nową lawetę, która będzie do naszej dyspozycji. Warto jednak pamiętać o konieczności pozostawienia kaucji. Z reguły kaucja wynosi kilkaset złotych i zawsze jest zwracana po oddaniu takiej lawety.

Jeśli znajdziemy jakiś ciekawy samochód zza granicą, nie musimy się martwić na zapas jak przywieziemy go do Szczecina. Wystarczy wybrać się do jednej z tutejszych wypożyczalni, która rozwiąże nasz problem. Koszt wypożyczenia takiej lawet wynosi w okolicach trzystu złotych za jeden dzień. W zależności od wypożyczalni kwota może być nieznacznie większa.