Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Rodzice, którzy planują podróżować z dzieckiem samochodem, mają obowiązek robić to w dedykowanym foteliku dopóki ich podopieczny nie ukończy 12. roku życia. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów, jednak ich standardy znacznie się od siebie różnią. W tym artykule podpowiemy, jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka.

Fotelik samochodowy dla dziecka – informacje

foteliki samochodowe dla dzieciPrzeglądając foteliki samochodowe dla dzieci, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, dla maluchów w jakim wieku lub o jakim wzroście są one przeznaczone. Inne standardy bowiem powinny spełniać w przepadku noworodków, a inne w przypadku dzieci w wieku kilku lat. Kolejna ważna kwestia to rodzaj materiałów z jakich zostały wykonane. Muszą być one solidne, odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także zapewniające stabilność siedzenia. Istotny jest także rodzaj materiału, jakim zostało wyłożone siedzisko i oparcie. Powinno być ono na tyle miękkie, aby zapewniało komfort maluchowi. Ważne są również dodatkowe wzmocnienia w okolicy lędźwi oraz kręgosłupa. Należy także zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane zapięcia w foteliku. Muszą być one solidne i nie rozpinać się w trakcie nagłego hamowania pojazdu. Tylko wówczas będą w pełni chronić malucha. Na końcu warto również zwrócić uwagę na kwestie estetyczne. W końcu fotelik będzie użytkowany przez dziecko, więc dobrze, aby odpowiadał dziecku pod kątem wyglądu.

Fotelik do samochodu dla dziecka to jedno z najważniejszych akcesoriów, o które powinien zadbać każdy rodzic. Jest to przede wszystkim sposób na zapewnienie bezpieczeństwa swojemu podopiecznemu, ale również zagwarantowanie mu komfortu podczas podróży. Warto pamiętać o tym, aby postawić na fotelik z najwyższej półki, który będzie należycie pełnił swoją funkcję.