Jak wybrać wkładki profilaktyczne?

Wielu rodziców nie wie jak poprawnie dobierać artykuły dla swoich dzieci. Często na ślepo poruszają się po sklepach lub wybierają produkty polecane w gazetkach i reklamach telewizyjnych. Nie zdają sobie bowiem sprawy jak ważne jest aby wiedzieć co zrobić aby buty służyły długo i dobrze.

Odpowiednie wkładki profilaktyczne

wkładki profilaktyczneNiepoprawnie dobrane mogą bowiem być przyczyną wielu patologi, którą trzeba będzie bardzo długo leczyć. Oczywiste powinno być, że dopóki dziecko nie znacznie chodzić, buty nie są mu do niczego potrzebne. W zupełności wystarczą miękkie skarpetki, najlepiej z antypoślizgowymi wstawkami, aby bezpiecznie i komfortowo mógł zaczynać pierwsze kroki. Dopiero gdy coraz częściej będzie się podnosić i normą staną się spacery należy pomyśleć o obuwiu. Wiadomo, ze najlepsze są buty profilaktyczne dla dzieci, które umożliwią im prawidłowy rozwój. Jednak dla bardzo małych maluchów korzystniejsze mogą być trzewiczki i tylko dodatkowo wkładki profilaktyczne. Stopa dziecka zmienia się bowiem wtedy bardzo szybko i nie warto inwestować aż tak dużej ilości pieniędzy. Poza tym dzięki takim trzewikom nie ograniczymy rozrostu stopy, najlepiej więc aby były one sznurowane bądź zapinane na rzepy. Tylko takie zabezpieczenie pozwoli na komfortowe i idealne dopasowanie bucika. Dopiero dla starszych odpowiednie są buty dziecięce danielki, najlepiej sandały albo półbuty. Takie rozwiązanie również zapewni maluchom dużą swobodę, której potrzebują przy przedszkolnych zabawach Pełne buty bartek mogły by je bowiem za bardzo ograniczać, a nie potrzebują one aż takiej ochrony. Dopiero dla dzieci w wieku szkolnym możemy się po takie wybrać.

Kiedy nogi dziecka już się wyprostowały, a poduszka tłuszczowa na stopie dawno zeszłą, to przyszedł czas na normalne buty. Wtedy zaczyna już być bardzo ważny jego wygląd i styl, a więc zwykłe sandały nie zawsze się sprawdzą. Należy jednak pamiętać, że dziewczynki nie powinny mieć wyższego obcasa niż trzy i pół centymetra.