Jak wykorzystywane są przewierty HDD?

W obecnych czasach coraz większa ilość napraw instalacji podziemnych jest wykonywana z zastosowaniem metod bez wykopowych. Jest to niezmiernie istotne, gdyż dzięki temu możliwe jest uniknięcie wielu utrudnień w ruchu. Oczywiście, do metod bez wykopowych konieczne jest wykorzystywanie odpowiedniego, nowoczesnego sprzętu.

Zalety przewiertów HDD

przewierty hddNaprawa czy też przebudowa instalacji podziemnych do niedawna była związana z wieloma utrudnieniami. Dlatego też wielu specjalistów myślało o tym, w jaki sposób naprawiać te instalacje, aby nie było konieczne tworzenie wykopów. Najlepsze rezultaty, jak się okazuje, można osiągnąć stosując przewierty hdd. Przewiert to po prostu tunel o przebiegu horyzontalnym, który wykonuje się na przykład pod szlakami komunikacyjnymi. Dzięki nim w czasie wykonywania danego remontu, nie występują żadne utrudnienia jeżeli chodzi o ruch drogowy. Z tego właśnie względu technologia przewiertów jest wykorzystywana w naprawach instalacji podziemnych coraz częściej. Oczywiście należy pamiętać o tym, ze przewiertów nie można wykonywać w każdym rodzaju gruntu. W pewnych sytuacjach, szczególnie gdy mowa na przykład o gruntach osuwistych, mogłoby to spowodować nawet osuniecie się ziemi. Dlatego też zanim zostanie wykonany przewiert zawsze wykonuje się najpierw badania gruntu. Dodatkowo należy pamiętać także o tym, że wykonanie przewiertu wymaga przede wszystkim użycia profesjonalnego sprzętu oraz wymaga posiadania dużego doświadczenia. Tylko w takim wypadku ta technika faktycznie usprawni naprawę instalacji podziemnych.

W obecnych czasach coraz rzadziej wykonuje się wykop aby naprawiać instalacje podziemną. Zamiast tego tworzone są horyzontalnie przebiegające tunele. Ich wykonanie jest konieczne, aby uzyskać swobodny dostęp do odcinka instalacji, który ma zostać naprawiony.