Jaki gaz pieprzowy wybrać i jak go używać?

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Nie dziwi więc to, że gazy pieprzowe są dość popularnym produktem, szczególnie wśród kobiet. Zamknięta w małym pudełeczku substancja drażniąca może naprawdę uratować życie, warto więc mieć ją więc w torebce. Czym zatem kierować się podczas zakupów?

Gazy pieprzowe dostępne są w sklepach w wielu wersjach

gaz pieprzowySubstancje drażniące pozwalają na szybką obronę w trakcie niebezpiecznej sytuacji. Jest to z pewnością najbardziej popularny środek obrony, który powinien być podstawą każdej torebki. Wybierając gaz warto zwrócić uwagę na jego wielkość – Najlepiej sprawdzi się gaz pieprzowy w dużym opakowaniu. Większa pojemność to nie tylko większa wydajność produktu, ale i lepszy zasięg w trakcie używania produktu. Dzięki temu korzystanie z gazu pieprzowego jest po prostu łatwiejsze, bo prostsze jest trafienie gazem do celu, ponieważ tzw. chmura gazu jest obszerniejsza niż w przypadku produktu o mniejszej pojemności. A zasięg użycia powinien być bardzo ważnym aspektem podczas wybierania gazu dla siebie. Kiedy już kupimy odpowiedni gaz warto też dowiedzieć się w jaki sposób powinno się go nosić. Ważne jest to by gaz był łatwo dostępny i można było go użyć bardzo szybko. Najlepszym miejscem będzie oczywiście kieszeń ale można też mieć go przymocowanego przy pomocy specjalnego klipsa np. do plecaka czy paska.

Na rzeczach, które zapewniają bezpieczeństwo nie warto oszczędzać. Tak jak ze wszystkimi produktami na rynku, warto najpierw zrobić mały research i wybrać taki z gazów pieprzowych, który będzie w stu procentach pasować do naszych potrzeb. Ważną sprawą jest to by pamiętać o wymianie gazu co kilka (6 lub 9) miesięcy. Nawet jeżeli nie zostanie on zużyty w całości.