Jakie firany wybrać do domu?

W domu mamy mnóstwo różnych elementów, które dekorują nam całą przestrzeń. Jednym z nich są właśnie firany. Nie tylko wypełniają one przestrzeń w naszym oknie, ale i ukrywają nas przed wzrokiem innych. Dzięki nim w naszym domu czujemy się bezpiecznie i komfortowo.

Firanka do kuchni

szycie firanki na wymiarW kuchni spędzamy mnóstwo czasu. To tam przygotowujemy posiłki, zjadamy je i zacieśniamy więzi rodzinne. Dlatego bardzo dbamy o to, by w tym pomieszczeniu panowała sielska atmosfera. Umieszczamy na szafkach różne dodatki, kupujemy piękną zastawę stołową, ale i gustowne firanki. Jak już wyżej zostało wspomniane, firany dają nam pewną intymność. W miejscach gdzie często przebywamy, jak np. w kuchni, jest ona szczególnie ważna. Jakiego typu firany się tam sprawdzą? Na pewno nie powinny one wyglądać tak, jak te w salonie, czy sypialni. Muszą być bardziej lekkie, zwiewne i przejrzyste. Najlepiej żeby miały pewną przestrzeń, która będzie nam dawała widok na świat. Mogą być po prostu do połowy okna, lub z przerwą na środku. Dzięki temu więcej słońca będzie się dostawać do pomieszczenia, a my będziemy mogli również wyglądać przez okno bez przeszkód. Do kuchni też należy kupować firany z trwałego materiału, który bez problemu można prać. Jak wiemy unosi się tam mnóstwo tłuszczów i dymu, które osadzają się na meblach, ale i firanach. Jeśli mamy nietypowe kuchenne okna, możemy zlecić szycie firanki na wymiar. Takie usługi są w praktycznie każdym sklepie z firanami. Ceny takich małych firan do kuchni, nie są zbyt wysokie. Bez przeszkód możemy zakupić jeszcze jedne na zmianę.

Kuchnia jako serce domu, wymaga od nas specjalnego traktowania. Musimy więc umieścić tam nietuzinkowe firany. Nie tylko pod względem wzoru i koloru, ale całej struktury. Najlepiej przejrzyste, porządne i jednocześnie eleganckie.