Kanapa, którą można rozłożyć

Kupiliśmy niedawno z mężem nasze pierwsze w życiu mieszkanie. Transakcji dokonaliśmy jeszcze przed ślubem, bo mieliśmy go w ubiegłym miesiącu, jednak ze względu na przygotowanie do wesela, odłożyliśmy kwestie urządzenia mieszkania na dalszy plan. Teraz dopiero mamy możliwość się tym zająć. Mieszkanie jest nieduże, jednak mimo to mieliśmy sporo wyzwań z umiejętnym jego rozplanowaniem. 

Wybieramy kanapę do salonu

kanapa z pojemnikiem na pościel i poduszkamiCieszę się, że tuż po ślubie mam możliwość zamieszkać we własnych czterech kątach. Co prawda zanim to nastąpi, musimy z mężem to mieszkanie najpierw umeblować, jednak nie zajmie nam to dłużej niż miesiąc. Właśnie jesteśmy na etapie kupowania mebli. Najdłużej zastanawialiśmy się nad tym, jak urządzić salon, połączony z jadalnią i aneksem kuchennym. Początkowo myślałam od dużej sofie narożnikowej, jednak te, które mi się podobały, nie miały możliwości rozłożenia. A odwiedzać nas będzie na pewno sporo osób, musimy więc mieć gdzie je przenocować. Ostatecznie więc stanie w salonie kanapa z pojemnikiem na pościel i poduszkami, pełniącymi funkcję dekoracyjną. Kanapa ta będzie sporych rozmiarów, tak jak chciałam. Nie będzie jednak miała kształtu narożnika, będzie prosta. Jeszcze nie zdecydowałam się na konkretną kolorystykę, jednak przypuszczam, że będzie to coś w odcieniach szarości. Uznałam bowiem, że najważniejszą rolę, jak chodzi o kolorystykę w mieszkaniu, będą pełniły dodatki. Na kanapie chcę, żeby znalazły się różnokolorowe poduszki. Ważnym elementem będzie również dywan oraz obraz, który zawiśnie nad kanapą. 

Urządzanie własnego mieszkania z jednej strony sprawia wiele radości, z drugiej zaś wiąże się z pewnym wyzwaniami. Na przykład z odpowiednim doborem mebli tak, żeby wszystko do siebie idealnie pasowało. Całość powinna być przy okazji jak najbardziej funkcjonalna.