Kiedy stosować masaż rehabilitacyjny w Krakowie?

Większości z nas fizjoterapia kojarzy się z profesjonalnymi masażami leczniczymi. Tego typu metoda stosowana była w medycynie już od bardzo dawna. Powszechnie uchodzi ona za zalążek całej rehabilitacji. Masaż znano bowiem już w starożytnych Chinach. Współczesny masaż leczniczy, z jakiego możemy skorzystać w Krakowie, tak naprawdę w pewnym stopniu opiera się na chińskich technikach. Masaż ponadto stosowano także w Indiach.

Masaż jako forma fizjoterapii w stolicy Małopolski

fizjoterapia w KrakowieMasaż rehabilitacyjny to po prostu znajomość odpowiednich technik dotyku i ucisku, który wpływa pozytywnie na nasze mięśnie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nieodpowiednie chwyty mogą więcej zaszkodzić niż pomóc. Dlatego masaż rehabilitacyjny wymaga naprawdę bardzo dobrej znajomości budowy ludzkiego ciała oraz technik masażu. Wiedzy tej na ogół nie brakuje jednak krakowskim fizjoterapeutom. Potrzebna jest tutaj precyzja, dotyk odpowiednich miejsc i z odpowiednią siłą. Ważne jest także doświadczenie. Ta podstawowa rehabilitacja tak naprawdę działa nie tylko na nasze mięśnie. Masaż rehabilitacyjny to także uchwyty oddziaływujące na wiązadła stawów, torebki stawów, tkankę oraz skórę. Poprzez poszczególne elementy masaż ma wpływ na cały układ ruchu. Wpływa również na układ nerwowy, a nawet na wewnętrzne narządy pacjenta. Kiedy jednak można stosować tę formę rehabilitacji? Otóż masaż, w porównaniu do innych metod wykorzystywanych dział, jakim jest fizjoterapia, jest bardziej uniwersalny. Polecany jest więc naprawdę przy wielu schorzeniach oraz urazach. Najczęściej rehabilitanci stosują go przy wszelkich chorobach powiązanych ze zwyrodnieniami stawów.

Masaż polecany jest również przy reumatoidalnych zapaleniach stawów czy dnawych zapaleniach stawów, zapaleniach okołostawowych. Masaż jednak działa korzystnie nie tylko na stawy. Medycyna wykorzystuje go również do łagodzenia bólu. Dlatego masaż rehabilitacyjny może być zalecony pacjentowi, który boryka się z dyskopatią czy chociażby ostrogą piętową. Stosowany jest również pomocniczo przy obrzękach, co potwierdzają lekarze w Krakowie. Warto jedynie pamiętać, że tego zabiegu nie można stosować u kobiet w ciąży, podczas gorączki oraz przy wszelkiego typu krwotokach.