Kilka słów o taśmach siatkowych

Jednym ze szczególnych rodzajów taśm transportujących, bez większych wątpliwości są taśmy siatkowe. Są to taśmy stworzone z wysokiej jakości stali, która przygotowana została w konstrukcji przypominającej siatkę. Konstrukcja tego typu sprawdza się w wielu zastosowaniach ze względu na swoje szczególne właściwości biorące się głównie właśnie ze struktury taśmy.

Olejoodporne taśmy siatkowe

taśmy siatkowe olejoodporneTaśmy siatkowe, jak zostało już wspomniane, najczęściej wykonywane są ze stali wysokiej jakości. Tego typu materiał pozwala na zastosowanie taśm tego typu w trudnych warunkach pracy. Ich wytrzymałość temperaturowa określana jest w przedziale od -60 do nawet +1200 stopni Celsjusza, co byłoby przedziałem całkowicie nieosiągalnym dla taśm transportujących wykonanych z tworzyw sztucznych. Dodatkowo taśmy tego typu mogą być stosowane w agresywnym środowisku, ponieważ są odporne na substancje różnego rodzaju. Z tego też powodu mówi się o produktach takich jak taśmy siatkowe olejoodporne. Taśmy siatkowe swoje zastosowanie znajdują w cukierniach, piekarniach, rolnictwie, ale również w wielu innych branżach, w których przydatne są ich właściwości. Jakiego rodzaju są to właściwości? Między innymi fakt, iż dzięki konstrukcji taśmy siatkowej, możliwe jest odsączanie produktów przemieszczanych na jej powierzchni. Dzięki temu możemy, np. umyć transportowane owoce lub warzywa, a następnie osuszyć je, pozbywając się z ich powierzchni wody.

Ze względu na materiał, z którego wykonywane są taśmy siatkowe, możliwe jest ich zastosowanie w warunkach wymagających bardzo niskich lub bardzo wysokich temperatur. Z tego też względu doskonale sprawdzają się one na liniach chłodzących i mrożących produkty, a także na tych odpowiadających za odpowiednią obróbkę termiczną.