Kokony dla noworodków

Dla wielu rodziców przyjście na świat dziecka, zwłaszcza pierwszego dziecka, jest wielce oczekiwanym wydarzeniem i ogromnym szczęściem. Często jednak już pierwszy miesiąc życia z noworodkiem pokazuje im, że wychowanie malucha to nie tylko chwile radości, ale też trudne momenty zwłaszcza, jeśli maluszek ma problemy z zasypianiem w dzień i w nocy.

Kokony pomocą przy usypianiu dziecka

kokon dla dzieciPo narodzinach noworodek musi radzić sobie z życiem w całkiem nowej rzeczywistości. Dotychczas żył w brzuszku mamy i był cały czas ściśnięty, dlatego nie powinno nas dziwić, że po narodzinach maluchy też najlepiej czują się ściśnięte. Dlatego bardzo popularne są różnego rodzaju rożki i sposoby chustowania dzieci, jednak mankamentem tych rozwiązań jest ich trwałość. Niektóre dzieci po prostu rozkopują się i tracą poczucie ściskania, co czasami wynika z ich temperamentu, a czasami z niedokładności rodziców. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest często kokon dla dzieci, który wykonany jest z rozciągliwego materiału, który z jednej strony zostawia dzieciom możliwość ruchu, a z drugiej dzięki zamykaniu na zamek błyskawiczny pozwala na szybkie i powtarzalne umiejscowienie i utrzymanie dziecka w kokonie. Dzięki temu maluchy bardzo często z dnia na dzień zaczynają spać znacznie spokojniej i, co jest bardzo ważne dla rodziców, dłużej. Warto jednak przed zdecydowaniem się na stosowanie kokonu zapytać o radę bardziej doświadczonych rodziców lub fizjoterapeutę.

Sen dziecka jest dla jego rodziców o tyle ważny, że bezpośrednio wpływa na ich własny poziom wyspania. Dlatego coraz więcej osób decyduje się właśnie na stosowanie kokonów dziecięcych, które ułatwiają maluszkom przystosowanie się do życie poza brzuszkiem mamy, zwłaszcza w pierwszych miesiącach ich życia.