Kolce na gołębie na zewnętrzny parapet

 

Mieszkańcy bloków, w szczególności właściciele mieszkań na najwyższych pietrach, muszą notorycznie zmagać się z atakami gołębi, które poszukują miejsca do uwicia gniazda oraz złożenia jaj. Przepędzanie tych ptaków niestety niewiele daje, ponieważ nachalnie wracają, mimo zastosowania różnego rodzaju odstraszaczy. Najlepiej zainwestować w specjalne kolce, które montuje się na parapetach czy innych zakamarkach uwielbianych przez gołębie.

Jakie kolce przeciw gołębiom wybrać?

kolce na gołębieProducenci oferują różnego rodzaju kolce, które różnią się przede wszystkim wielkością i kolorem. Najlepiej dobrać dosyć wysokie i ostre, które skutecznie odstraszą ptactwo. Poza ryzykiem złożenia jaj na naszym balkonie, niezwykle irytujące jest już samo gruchanie gołębi, które budzi o wczesnych porach wszystkich domowników. Oczywiście nie można tutaj zapominać także o zabrudzeniach wynikających z nieczystości pozostawianych przez ptaki w trakcie posiedzeń na prywatnym balkonie. Niestety bardzo trudno pozbyć się gołębi i często nawet same kolce na gołębie mogą nie być wystarczające. W ostateczności, gdy dosłownie nic nie pomaga a my chcemy mieć spokój, warto dodatkowo pomyśleć o montażu specjalnej siatki – niemal niewidocznej dla ludzkiego i ptasiego oka, a wyróżniającej się ogromną skutecznością.

Zanim więc zaczniemy rozwieszać na balkonie różnego rodzaju kolorowe odstraszacze i psikać powierzchnię niebezpiecznymi chemikaliami, postawmy na bardziej sprawdzone metody i polecane przez innych rozwiązania. W wielu sytuacjach same kolce już pomogą – mowa tutaj głównie o ochronie jedynie okien, gdy nie posiada się balkonu i nie chcemy, by ptaki siadały tuż za szybą naszego salonu lub kuchni, wydając głośne odgłosy i brudząc całą powierzchnię parapetu i elewacji.